• O egzaminie słów kilka...

• Drogi Ósmoklasisto i Rodzicu tegorocznego absolwenta naszej szkoły!

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami OKE Kraków i wymaganiami, jakie obowiązywać będą  w tym roku szkolnym na egzaminie. Warto przeczytać te informacje, aby nic Was nie zaskoczyło, gdy do niego będziecie przystępować.

W roku szkolnym 2023/2024 egzamin ósmoklasisty odbędzie się w maju 2024 roku.

• Termin główny:
          1. język polski - 14 maja 2024 r. /wtorek/, godz. 9:00.
          2. matematyka - 15 maja 2024 r. /środa/, godz. 9:00.
          3. język obcy nowożytny - 17 maja 2024 r. /czwartek/, godz. 9:00.
          • Czas trwania egzaminu /arkusz standardowy/
          1. język polski - 120 minut.
          2. matematyka - 100 minut.
          3. język obcy nowożytny - 90 minut.

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty, w tym termin przekazania wyników szkołom: 3 lipca 2024;

Termin przekazania szkołom zaświadczeń i informacji: 3 lipca 2024.

• Egzamin ósmoklasisty - informacje dla rodziców

• Prosimy rodziców tegorocznych absolwentów o zapoznanie się z informacjami na temat egzaminu ósmoklasisty przekazanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Egzamin_osmoklasisty_2024_Informacja_dla_rodzicow.pdf

• Oferta edukacyjna ZS w Żegocinie

• FESTIWAL ZAWODÓW 2021

• Festiwal Zawodów 2021

10 - 11 oraz 14 czerwca

Program zawodoznawczy dla uczniów

Studio Festiwalowe - live streaming

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców

do udziału w Festiwalu Zawodów 2021

W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów dwa programy zawodoznawcze on-line: Studio Zawodów oraz Studio Medyczne.

W ramach Studia Zawodów 10 i 11 czerwca w godzinach 9:00 - 14:30 uczniowie będą mogli zapoznać się z zawodami ze strefy turystyczno-gastronomicznej, elektryczno-informatycznej, medycznej, budowlanej i energetycznej, handlowo-usługowej, mechaniczno-transportowej, rolniczo-leśnej oraz mundurowej. W trakcie programu porozmawiamy również z zaproszonymi gośćmi ze świata  mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu. Dla uczniów przygotowaliśmy także konkursy, a dla rodziców teleporady z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Program urozmaicać będą atrakcyjne pokazy tematyczne prezentowane przez uczniów „na żywo”.

Równocześnie w godzinach 10:00-13:00 w ramach Studia Medycznego studenci i nauczyciele ze szkół i uczelni medycznych oraz m.in. ratownicy, lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne, technicy dentystyczni i farmaceutyczni, ortoptyści, masażyści, dietetycy  będą omawiać, przedstawiać i pokazywać  zawody z branży społeczno-medycznej. Kamera zajrzy na stoiska wystawiennicze przygotowane przez szkoły w studio.

Dodatkowo 14 czerwca w godzinach 9:00 - 15:30 uczniowie będą mogli uczestniczyć w webinariach, warsztatach on-line i konkursach prowadzonych przez przedsiębiorców.

Rejestracja na wydarzenia Festiwalu Studio Zawodów, Studio Medyczne oraz Spotkanie z przedsiębiorcą dostępna będzie od połowy maja br. poprzez stronę internetową Festiwalu Zawodów www.zawodowa.malopolska.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Dobrzańska