• KREATYWNY LISTOPAD NA ŚWIETLICY ZA NAMI

30.11.2023 22:17
      W listopadzie przeżywamy dni zadumy nad tymi, co odeszli, dni uniesień patriotycznych, gdyż przeżywamy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Sa to też pochmurne, często ponure popołudnia, w których aura nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego wykonywaliśmy wiele prac artystycznych, by umilić sobie wspólne chwile.

• PAŹDZIERNIKOWE INSPIRACJE

30.11.2023 22:00
      Październik chociaż w tym roku był wyjątkowo ciepły, to zawsze jest miesiącem, który należy do pory roku jesień i takie właśnie nastroje ukazali w swych dziełach plastycznych uczniowie uczestnczący w zajęciach świetlicowych.
      Ponadto wykorzystując sprzyjającą aurę, często spacerowali, bawili sie na placach zabaw, czy to przy Samorządowym Przedszkolu, czy w kompleksie sportowym Orlik.

• Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RAJBROCIE

08.10.2023 18:52
      Niecodzienne zajęcia świetlicowe odbyły się w dniu 5 października 2023 r. Uczniowie wspólnie z opiekunami udali się do Biblioteki Publicznej w Rajbrocie, aby wziąć udział w interesujących warsztatach edukacyjnych.
      Posłuchaliśmy fragmentu bajki pt. "Piąte przez dziewiąte". Ciekawe opowiadanie pobudziło nas do pracy twórczej. Powstały kreatywne prace plastyczne, ujawniły się nowe talenty. Pani Bibliotekarka opowiedziała nam o swojej pracy, przygotowała też quiz związany z tytułami opowiadań, bajek i baśni. Uczniowie bez trudu poradzili sobie z chochlikowymi błędami. Na końcu chętni uczniowie mogli wypożyczyć książki.
      Zajęcia w bibliotece były bardzo ciekawe, na pewno wrócimy tutaj jeszcze nie raz. Serdecznie dziękujemy Pani Bibliotekarce za ciepłe przyjęcie i przeprowadzone warsztaty edukacyjne.

• Świętujemy Dzień Głośnego Czytania

05.10.2023 21:18
      We wtorek uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Głośnego Czytania. Pani Agata Pietrzyk zaprosiła uczniów do biblioteki, by posłuchali uważnie bajki terapeutycznej pt."Duch kreci" ze zbioru M. Malickiej. Po wysłuchaniu bajki wszyscy udali się do sal świetlicowych i wykonywali prace plastyczne związane z treścią utworu.
    • Harce i zabawy na świeżym powietrzu

05.10.2023 20:41