• Wrześniowe inspiracje plastyczne

05.10.2023 20:36
      Uczniowie podczas zajęć świetlicowych bardzo często wykonują prace plastyczne, wykazując się pomysłowowścią i kreatywnością.

Innowacja „Świetlicowa wymiana pocztówkowa”

02.04.2023 22:20
      Nasza świetlica szkolna od listopada prowadzi innowację Świetlicowa wymiana pocztówkowa. Zasada jej działania jest bardzo prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej przedsięwzięciem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami z innych szkół biorącymi udział w zabawie - na pocztówkach związanych ze swoim miejscem zamieszkania wypisują pozdrowienia lub krótkie wiadomości.
      Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, dzieci z naszej świetlicy przygotowały kolejną partię kartek do wysłania. Do każdej własnoręcznie wykonanej kartki dołączamy kartkę zaprojektowaną przez dzieci ze świetlicy promującą naszą piękną miejscowość – Rajbrot.
      Otrzymaliśmy już łącznie 25 kartek od dzieci z innych świetlic z wielu zakątków Polski, a nasza Pocztówkowa Mapa bardzo się rozrosła. Uczniowie często do kartek dołączają krótkie informacje o ich szkole lub regionie, więc ciągle wzbogacamy naszą wiedzę o poznawanie wielu nowych miast i wsi w Polsce. Uczestnictwo w tej innowacji sprawia uczniom wiele radości, a każda otrzymana kartka urozmaica nam czas i zajęcia na świetlicy szkolnej.
      Red. W. Kępa

WALENTYNKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

20.02.2023 21:13
      Walentynki czyli Święto Zakochanych zwane również jest Dniem Świętego Walentego i obchodzone jest 14 lutego. Symbolem tego święta jest czerwone serduszko.
      W naszej świetlicy szkolnej spędziliśmy ten dzień w atmosferze przyjaźni i ciepła. Nasza sala świetlicowa zyskała nowy wystrój dzięki przepięknym włóczkowym sercom wykonanym przez uczniów. Powstał także duży walentynkowy plakat.
      Przez cały dzień towarzyszyły nam także piosenki o miłości, które umilały nam czas. Uczniowie poznali kilka faktów z życia Świętego Walentego oraz historię i zwyczaje święta zakochanych, które mogli utrwalić poprzez ciekawe zagadki.

To był wyjątkowy dzień!

red. Weronika Kępa