• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – 8 LISTOPADA

09.11.2022 23:30
      Dnia 8 listopada na świetlicy szkolnej świętowaliśmy  Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie uczęszczający na świetlice samodzielnie przygotowali z produktów przyniesionych z domu przepyszne kanapki, pożywne sałatki owocowe oraz szaszłyki. Rozmawialiśmy także o tym jak ważnym posiłkiem jest śniadanie oraz jak wielką daje moc.
                Dzieci świetnie ze sobą współpracowały, a robienie zdrowego śniadania w grupie sprawiło im wiele radości.
                                                                                 Red. Weronika Kępa

• REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJA BOMBKA – OZDOBA CHOINKOWA”

05.11.2022 23:20

1. Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie – świetlica szkolna.
      2. Warunki uczestnictwa :
      • Uczestnikami konkursu są uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną
      • Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę
      • Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora (imię, nazwisko, klasa)
      1. Zadanie konkursowe:
      Wykonanie bombki choinkowej w formacie przestrzennym dowolną techniką i kształtem z zastosowaniem różnych materiałów no. Farb, papieru, cekinów, wstążek, owoców suszonych, nasion, sznurka itp. (wielkość bombki do 15 cm)
      1. Termin składania prac: do 5 grudnia – do wychowawcy świetlicy
      2. Ocena prac
      Ocena prac konkursowych pozostaje w rękach Jury powołanego przez organizatora konkursu
      Prace oceniane będą zgodnie z kryteriami:
      • Oryginalność
      • Pomysłowość
      • Estetyka wykonania
      Organizator przewiduje wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za najpiękniejsze prace.

Wszystkie bombki wykonane przez uczestników konkursu ozdobią świetlicową choinkę!

Weronika Kępa

• JESIEŃ W ŚWIETLICY

05.11.2022 23:16
      U nas znów gwar i zabawa, a złota jesień już na dobre zagościła w naszej świetlicy.
      Wraz z mijającymi tygodniami jesień coraz bardziej ukazuje swoje oblicze. Piękne dary jesieni: jarzębina, różnokolorowe liście, ich ciepłe barwy oraz zmiany zachodzące  w przyrodzie, stanowią inspirację do ciekawych prac plastycznych. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali m.in. jesiennego jeża, wyklejaną dynie, ludziki z kasztanów i wiele innych, które można podziwiać na naszych świetlicowych gazetkach.
      Jesień zachwyca nas swoją różnorodnością, a niezliczone ciekawostki ze świata przyrody nierzadko nas zadziwiają.

• WITAMY JESIEŃ!!!

26.09.2022 15:39
      23 września obchodziliśmy na świetlicy szkolnej pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Z tej okazji dzieci uczęszczające na świetlicę przygotowały piękną jesienną foto ramkę, która posłużyła nam za tło do zdjęć. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę, przynieśli dużo kolorowych liści oraz innych darów jesieni.
      Dodatkowo dzieci wykonały prace plastyczne – opaski z symbolami jesieni, które ozdobiły w tym dniu ich głowy. Wszystkim nam towarzyszyła bardzo miła atmosfera, zwłaszcza, że za oknem świeciło cudowne jesienne słońce!
      Tym małym naszym świętem wkroczyliśmy dzielnie w kolejną polską złotą jesień!

red. W. Marzec

• DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

19.09.2022 19:22
      15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.
      Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.
      W tym roku szkolnym również na świetlicy szkolnej postanowiliśmy świętować ten dzień.
      Uczniowie uczęszczający na świetlice wykonali piękne, kreatywne, wykropkowane prace z plasteliny, a następnie wspólnie udekorowaliśmy nimi naszą świetlice.
      Ten radosny dzień tuż na początku roku szkolnego bardzo zintegrował uczniów, a także pobudził ich do działania.