Regulamin Konkursu Kaligraficznego - edycja 2025
- 12.01.2025 15:12
„Tekst kaligraficzny ma swój niepowtarzalny urok. Charakterystyczny kształt liter. Specyficzne odstępy miedzy nimi. Każda litera jest trochę inna, zależnie od tego, obok jakiej litery stoi, co piszemy i jakie temu towarzyszą emocje. Odręczne pisanie dyscyplinuje człowieka i porządkuje sposób myślenia. Najważniejsze by ostatecznie tekst wyglądał estetycznie”.
Prof. Wiktor ZinPubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie
zaprasza uczniów kl. IV –VIII szkół podstawowych do udziału
w XXIV Małopolskim Konkursie Kaligraficznym„O Z ł o t e P i ó r o”
Cele konkursu:- propagowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności kształtnego i pięknego pisania
- uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii poprzez podejmowanie działań twórczych
- utrwalanie właściwych nawyków manualnych związanych z umiejętnością pisania: kierunku kreślenia liter, ich kształtu, proporcji
- upowszechnienie wiedzy dotyczącej kaligrafii polskiej i europejskiej
- rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych
ETAP I
1. Uczniowie wykonują prace przedstawiające wskazany tekst literacki zapisany
w języku polskim. Dopuszcza się odwzorowanie dowolnych krojów pisma nowożytnego pochodzących z łacińskiego kręgu kulturowego.
2. Wymagania dotyczące prac uczniów w I etapie konkursu:- obowiązkowy format – A3 – gładki papier (bez linii lub kratki)
- technika wykonania – dowolna (praca wykonana piórem)
- wielkość liter – dowolna(wskazana dbałość o właściwe rozplanowanie tekstu)
- Nie dopuszcza się korzystania z przyrządów typu: brush pen, pióro kulkowe, cienkopis.
- Praca powinna być wykonana tradycyjnym narzędziem: piórem ze stalówką zwykłą lub kaligraficzną.
3. Komisje szkolne przesyłają na adres organizatora do pięciu najlepszych prac uczniów,
w dniach od 14 do 30 kwietnia 2025 roku. Należy opisać je na odwrocie, podając imię
i nazwisko ucznia, klasę, adres szkoły i telefon oraz nazwisko nauczyciela-opiekuna.
4. Prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję Konkursową i zakwalifikowane do II etapu konkursu.
5. Zainteresowani uczniowie oraz opiekunowie powinni sprawdzić listę laureatów umieszczoną na stronie internetowej: https://spszkolarajbrot.edupage.org/a/o-zlote-pioro
6. Informacja zostanie umieszczona najpóźniej 12 maja 2025r.
7. Oceniając prace w I etapie konkursu, Komisja będzie przyznawać punkty biorąc pod uwagę:
- ogólne wrażenie estetyczne, czytelność pracy
- spełnienie wymogów konkursowych
- rozplanowanie tekstu, kształt liter, ich właściwe proporcje
- płynność pisma i estetykę połączeń literowych
- poprawność ortograficzną
TRYB ODWOŁAWCZY
1. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele-opiekunowie mają prawo wglądu do protokołu oceny prac po pierwszym etapie konkursu. W przypadku zastrzeżeń do werdyktu komisji, istnieje możliwość złożenia pisemnego odwołania na ręce organizatora
do dnia 16.05.2025 roku.
ETAP II
1. Odbędzie się 22 maja 2025 roku (czwartek) w Publicznej Szkole Podstawowej
2. Zadaniem uczniów – laureatów I etapu konkursu, będzie zapisanie krótkiego (prostego pod względem ortograficznym) tekstu literackiego. Zostanie on w formie wydruku przekazany uczniom do przepisania. Następnie uczestnicy otrzymają odpowiednią ilość czasu na właściwy zapis tekstu i jego rozplanowanie. Prace będą wykonywane na gładkim papierze
im. Jana Pawła II w Rajbrocie o godz. 9.00
z użyciem pióra zaopatrzonego w stalówkę.
3. Uczeń powinien posiadać własne pióro, liniuszki przekażą organizatorzy. Dopuszcza się wykorzystanie pióra kaligraficznego.
4. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV- VI oraz VII-VIII.
5. Komisja Konkursowa w II etapie będzie oceniać:- ogólne wrażenie estetyczne
- kształt pisma i jego nachylenie
- sposób łączenia liter
- poprawność ortograficzną
OGŁOSZENIE WYNIKÓW
- Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi w dniu finału.
- Zakończenie przewidujemy około godziny 12.30
- Lista nagrodzonych zostanie także umieszczona na szkolnej stronie internetowej.
UWAGI KOŃCOWE- Ważne jest, by prace nadesłane przez uczniów cechowała „prostota” i umiar
w zdobieniach. Ewentualne ozdobniki graficzne oraz krój pisma winny korespondować
z treścią zapisanego tekstu. - Bardzo prosimy o odpowiednie zabezpieczenie pracy, aby nie ulega ona uszkodzeniu podczas transportu.
- Trzy pierwsze lokaty premiowane będą nagrodami. Przyznane zostaną także wyróżnienia. Możliwe jest również wyłonienie laureata Grand – Prix. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
- W celu wzięcia udziału w Konkursie, należy wypełnić Kartę Zgłoszenia oraz oświadczenia, załącznik nr 1 - 3 do Regulaminu.
- Udział w XXIV Małopolskim Konkursie Kaligraficznym jest równoznaczny ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych dziecka przez Organizatora, w celu organizacji i przeprowadzenia oraz wyłonienia laureatów Konkursu.
- Rodzice/opiekunowie prawni udzielają zezwolenia na rozpowszechnianie wizerunku dziecka, utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych
w związku z jego udziałem w XXIV Małopolskim Konkursie Kaligraficznym (m.in. podczas rozdania nagród), w celach dokumentacyjnych oraz promocyjnych konkursu. Zgoda obejmuje w szczególności takie formy publikacji zdjęć jak: udostępnienie na stronach internetowych, Facebook, w materiałach promocyjnych dotyczących konkursu oraz w innych środkach masowego przekazu. Zgodę na upublicznienie wizerunku stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu. - Rodzice/opiekunowie prawni wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatora, nadesłanej pracy w dowolnym czasie i formie. Oświadczenie dotyczące praw autorskich stanowi załącznik nr 3 do Regulaminu.
ADRES ORGANIZATORA:Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie
Rajbrot 362, 32-725 Rajbrot
woj. małopolskie
tel./fax (014) 685-29-80
https://pspszkolarajbrot.edupage.org
Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu: mgr Iwona Mularz tel. 502 834 831,
mgr Rafał Pajor
Karta_zgloszenia__zgody.pdf
Regulamin_konkursu_O_zlote_pioro.pdf
- więcej
Małopolski Konkurs Kaligraficzny O złote pióro - edycja 2025 r.
- 13.01.2025 12:15
- Informacje o Małopolskim Konkursie Kaligraficznym ”O złote pióro”Pomysł konkursu kaligraficznego pojawił się ponad dwadzieścia lat temu po telewizyjnej wypowiedzi prof. Franciszka Starowieyskiego, który zaapelował o przywrócenie rangi dawnej sztuce pięknego pisania. Początkowo konkursowe rywalizacje miały skromny zasięg- ograniczały się do szkół z terenu gminy Lipnica Murowana. Stopniowo zwiększała się ilość uczestników, podnosił się poziom nadsyłanych prac. Czyniliśmy także starania, aby nasze działania zostały objęte patronatem instytucji oświatowych i kulturalnych z terenu województwa.
Od początku celem naszych działań jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności kształtnego i pięknego pisania, jak również uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii, upowszechnianie wiedzy dotyczącej kaligrafii polskiej i europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.
Organizując konkurs, pragniemy przywrócić odpowiednią rangę sztuce pięknego, ręcznego pisania obecnej niegdyś w programie szkolnym. Zaproszenia kierujemy corocznie do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu całej Małopolski.
Z roku na rok przybywa uczestników, podnosi się poziom prezentowanych prac.
Podobnie jak w latach ubiegłych, otrzymaliśmy patronat Małopolskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Małopolskiego czy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Współpracujemy także z dyrekcją Liceum Plastycznego z Nowego Wiśnicza oraz firmą Newell Rubbermaid Poland SA, będącą fundatorem nagród głównych w konkursie.
Tegoroczne podsumowanie konkursu, pragniemy zorganizować na terenie naszej placówki. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie udział w warsztatach dotyczących historii piśmiennictwa oraz związanych z doskonaleniem sztuki pięknego, ręcznego pisania.
Finaliści otrzymują dyplomy oraz drobne upominki, laureaci natomiast nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. - więcej
Z miłości do pisania - podsumowanie konkursu kaligraficznego edycji 2024
- 03.06.2024 22:53
Czy we współczesnym świecie odręczne pisanie jest potrzebne? Czy to ma jeszcze sens w erze komputerów, sms-ów, sztucznej inteligencji i niezliczonej ilości komunikatorów? Wielu z nas może zadawać sobie takie lub podobne pytania. Do czego potrzebna jest umiejętność ręcznego pisania z użyciem pióra czy innego tradycyjnego narzędzia?
Jak dowodzą ostatnio przeprowadzane w Stanach Zjednoczonych badania, umiejętność ta jest niezwykle przydatna. W niektórych stanach Ameryki od dłuższego czasu pozwolono uczniom posługiwać się na zajęciach laptopami, notować z pomocą innych elektronicznych urządzeń. Po kilku latach wycofano się z tego pomysłu. Jak dowodzą badania ,u uczniów, którzy nie ćwiczyli umiejętności tradycyjnego pisania, znacznie spadł iloraz inteligencji. Nie rozwijali bowiem tych obszarów mózgu, które odpowiadają za myślenie, wyobraźnię i kreatywność. Te umiejętności kształtuje ćwiczenie techniki ręcznego pisania.
Z koncentracją, skupieniem i kreatywnością nie mają zapewne problemu uczestnicy XXIII edycji Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O złote pióro”. Trzydzieścioro ośmioro uczniów z terenu Małopolski zostało zakwalifikowanych do ścisłego finału konkursu, który miał miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie, w dniu 23 maja br. Ich prace zostały ocenione najwyżej z przeszło 170 nadesłanych na adres organizatora.
Od samego początku podstawowym celem organizatorów stało się rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności pięknego pisania, uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii oraz rozwijanie posiadanych zainteresowań i talentów.
Opiekę nad konkursem od kilku lat sprawuje firma Rubbermaid Poland, będąca fundatorem nagród w postaci markowych piór wiecznych, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych w Krakowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Liceum Plastyczne z Nowego Wiśnicza, Urząd Miasta Bochnia oraz Wydawnictwo "Promyczek”.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Małopolskiego, Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Wójt Gminy Lipnica Murowana.
Zadanie uczestników konkursu polegało na pięknym zapisaniu fragmentu tekstu miejscowej poetki – pani Marii Fitrzyk.
Ocenie podlegały nie tylko walory estetyczne pracy, umiejętność kształtnego pisania lecz także czytelność zapisu i jego rozplanowanie.
W Jury, któremu przewodniczył mgr Włodzimierz Dominiak – nauczyciel Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, zasiadali wieloletni nauczyciele, artysta - grafik oraz pracownik Muzeum Ziemi Wiśnickiej.
Podsumowując efekty konkursowych zmagań, przewodniczący Jury podkreślił wysoki poziom umiejętności tegorocznych uczestniczek oraz ich niezwykły talent kaligraficzny. Z wielką wprawą posługiwały się piórem kaligraficznym tworząc piękny, dojrzały zapis tekstu. Wyniki tegorocznej edycji konkursu prezentują się następująco:
Uczniowie klas IV-VI:
Grand Prix - Faustyna Nowak z SP w Czułowie
I miejsce – Julia Zgłobicka - SP w Nowym Wiśniczu
II miejsce- Maja Sadowska - SP nr 7 w Bochni
III miejsce: Nikola Marszałek SP w Naprawie oraz Lena Bąk – SP w Ołpinach
Wyróżnienia:
Agata Brzyszczyk SP w Czułowie
Natalia Biela- SP w Sułkowicach
Laura Bolsęga – ZPS w Słopnicach Dolnych
Uczniowie klas VII -VIII:
I miejsce - Oliwia Passek - SP w Tarnowcu
II miejsce – Michalina Bar - SP w Krakowie
III miejsce - Patrycja Ferenc SP w Nowym Wiśniczu
Wyróżnienia:
Patrycja Dudzic - SP w Żegocinie
Dominika Szczerba - SP w Tarnowcu
Patrycja Gębala SP w Słomnikach
Laureaci otrzymali pióra marki Parker ufundowane przez firmę Newell Rubbermaid Poland, upominki elektroniczne ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie oraz nagrody rzeczowe, których fundatorem była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Zespół Parków Krajobrazowych w Krakowie, Urząd Miasta Bochnia oraz Wydawnictwo „Promyczek”.
Wójt Gminy Lipnica Murowana obdarował zwycięzców w obu kategoriach wiekowych bonami upominkowymi.
Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Podziękowania przygotowano także dla nauczycieli-opiekunów.
Wyrażamy przekonanie, że powyższe zmagania konkursowe przywracają rangę zapomnianej sztuce kaligrafii, uczą wrażliwości na piękno słowa pisanego.
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby w kolejnych latach nadal propagować umiejętność pięknego pisania, rozwijać talenty młodzieży oraz wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom.
red. Iwona Mularz
- więcej
Lista Finalistów - Konkurs Kaligraficzny O złote pióro Rajbrot 2024
- 15.05.2024 23:34
- Lista Finalistów kl. IV-VI
Martyna Macioł ZSP w Naprawie
Nikola Marszałek ZSP w Naprawie
Lena Bąk PSP Ołpiny
Beata Brzyszczyk SP Czułów
Agata Brzyszczyk SP Czułów
Faustyna Nowak SP Czułów
Wiktoria Witek ZSP Przybradz
Aleksandra Chrobak SP Paleśnica
Maksymilian Zbrowski Kraków
Zofia Fitrzyk PSP Rajbrot
Magdalena Trojan PSP Rajbrot
Mateusz Waszkiewicz SP nr 62 Kraków
Natalia Biela SP nr 1 w Sułkowicach
Lena Sołtysik SP nr 2 Kraków
Laura Bolsęga ZSO w Słopnicach
Magdalena Oleksy SP nr 1 w Męcinie
Julia Zgłobicka SP Nowy Wiśnicz
Lena Żwawa ZSP Przybradz
Julia Przybyło SP Jerzmanowice
Maja Sadowska SP nr 7 Bochnia
Amelia Sowinska PSP Lipica Murowana
Joanna Pawlik PSP Strzelce Wielkie
Lista Finalistów kl VII-VIII
Michalina Bar SSP nr 4 Kraków
Patrycja Kawalerczyk ZSG w Nieszkowicach Wielkich
Julia Krzyszkowska PSP Lipnica Murowana
Gabriela Mroczek PSP nr 4 w Bochni
Anna Mularz PSP nr 4 w Bochni
Patrycja Ferenc SP Nowy Wiśnicz
Wilczek Gabriela PSP Rajbrot
Katarzyna Kanownik PSP Rajbrot
Patrycja Gębala SP Słomniki
Dominika Szczerba SP Tarnowiec
Oliwia Passek SP Tarnowiec
Natasza Zyzańska SP nr 62 Kraków
Martyna Siwek SP Mniszów
Oliwia Marszałek ZSP w Naprawie
Róża Śląska SP nr 30 Kraków
Patrycja Dudzic SP Żegocina
- więcej
Regulamin XXIII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Z ł o t e P i ó r o”
- 04.01.2024 14:00
„Tekst kaligraficzny ma swój niepowtarzalny urok. Charakterystyczny kształt liter. Specyficzne odstępy miedzy nimi. Każda litera jest trochę inna, zależnie od tego ,obok jakiej litery stoi, co piszemy i jakie temu towarzyszą emocje. Odręczne pisanie dyscyplinuje człowieka i porządkuje sposób myślenia. Najważniejsze by ostatecznie tekst wyglądał estetycznie”.
Prof. Wiktor ZinPubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Rajbrociezaprasza uczniów kl. IV –VIII szkół podstawowych do udziału
Cele konkursu:
w XXIII Małopolskim Konkursie Kaligraficznym „O Z ł o t e P i ó r o”- propagowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności kształtnego i pięknego pisania z wykorzystaniem pióra
- uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii poprzez podejmowanie działań twórczych
- utrwalanie właściwych nawyków manualnych związanych z umiejętnością pisania: kierunku kreślenia liter, ich kształtu, proporcji
- upowszechnienie wiedzy dotyczącej kaligrafii polskiej i europejskiej
- rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych
ETAP I
1. Uczniowie wykonują prace przedstawiające wskazany tekst literacki zapisany
w języku polskim. Dopuszcza się odwzorowanie dowolnych krojów pisma nowożytnego pochodzących z łacińskiego kręgu kulturowego.
2. Wymagania dotyczące prac uczniów w I etapie konkursu:- obowiązkowy format – A3 – gładki papier (bez linii lub kratki)
- technika wykonania – dowolna (praca wykonana piórem)
- wielkość liter – dowolna(wskazana dbałość o właściwe rozplanowanie tekstu)
4. Prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję Konkursową i zakwalifikowane do II etapu konkursu.
5. Lista laureatów I etapu zostanie umieszczona na stronie internetowej https://spszkolarajbrot.edupage.org/
6. Informacja zostanie umieszczona najpóźniej 12 maja 2024r.
7. Oceniając prace w I etapie konkursu, Komisja będzie przyznawać punkty biorąc pod uwagę:- ogólne wrażenie estetyczne, czytelność pracy
- spełnienie wymogów konkursowych
- rozplanowanie tekstu, kształt liter, ich właściwe proporcje
- płynność pisma i estetykę połączeń literowych
- poprawność ortograficzną
TRYB ODWOŁAWCZY
1. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele-opiekunowie mają prawo wglądu do protokołu oceny prac po pierwszym etapie konkursu. W przypadku zastrzeżeń do werdyktu komisji, istnieje możliwość złożenia pisemnego odwołania na ręce organizatora do dnia 17.05.2024 roku.
ETAP II
1. Odbędzie się 23 maja 2024 roku (czwartek) w Publicznej Szkole Podstawowej
2. Zadaniem uczniów – laureatów I etapu konkursu, będzie zapisanie krótkiego (prostego pod względem ortograficznym) tekstu literackiego. Zostanie on w formie wydruku przekazany uczniom do przepisania. Następnie uczestnicy otrzymają odpowiednią ilość czasu na właściwy zapis tekstu i jego rozplanowanie. Prace będą wykonywane na gładkim papierze z użyciem pióra zaopatrzonego w stalówkę.
im. Jana Pawła II w Rajbrocie o godz. 9.00.
3. Uczeń powinien posiadać własne pióro, liniuszki przekażą organizatorzy. Dopuszcza się wykorzystanie pióra kaligraficznego.
4. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV- VI oraz VII-VIII.
5. W związku z sytuacją pandemiczną organizacja finału może zostać zmodyfikowana. Pragniemy zaprosić do II etapu kilkunastu najlepszych finalistów, którzy powalczą w konkursowych zmaganiach o tytuł laureata. W przypadku, gdy organizacja finału w sposób stacjonarny nie byłaby możliwa, osobom zakwalifikowanym nadany zostanie tytuł finalisty i przesłane pocztą stosowne dyplomy.
6. Aktualne informacje dotyczące organizacji podsumowania konkursu zostaną na początku maja umieszczone na szkolnej stronie internetowej.
7. Komisja Konkursowa w II etapie będzie oceniać:- ogólne wrażenie estetyczne
- kształt pisma i jego nachylenie
- sposób łączenia liter
- poprawność ortograficzną
OGŁOSZENIE WYNIKÓW
- Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi w dniu finału.
- Lista nagrodzonych zostanie także umieszczona na szkolnej stronie internetowej.
- W przypadku, gdy przeprowadzenie stacjonarnego finału nie będzie możliwe, finaliści otrzymają drogą pocztową stosowne dyplomy.
PRAWA AUTORSKIE- Przesłanie pracy konkursowej jest równoznaczne z przeniesieniem na Organizatora majątkowych praw autorskich albo udzieleniem licencji wyłącznie uprawniającej do korzystania z autorskich praw majątkowych do nadesłanej pracy konkursowej w całości lub części, stanowiącej utwór w rozumieniu prawa autorskiego, na wymienionych poniżej polach eksploatacji:
- trwałe lub czasowe utrwalenie lub zwielokrotnienie w całości lub w części, jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie, w tym wprowadzanie do pamięci komputera oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również trwałe lub czasowe utrwalanie lub zwielokrotnianie takich zapisów, włączając w to sporządzanie ich kopii oraz dowolne korzystanie i rozporządzanie tymi kopiami;
- publiczne rozpowszechnianie i udostępnianie w ten sposób, aby każdy mógł mieć dostęp do utworu w miejscu i czasie przez siebie wybranym;
- rozpowszechnianie w sieci Internet oraz w sieciach zamkniętych;
- prawo do wykorzystania dla celów edukacyjnych, szkoleniowych i promocyjnych;
- prawo do rozporządzania oraz prawo udostępniania do korzystania z utworu, w tym udzielania licencji na rzecz osób trzecich, na wszystkich wymienionych powyżej polach eksploatacji.
Zobowiązanie, o którym mowa w ust. 1 następuje poprzez złożenie oświadczenia, stanowiącego załącznik nr 3 do Regulaminu.
KLAUZULA INFORMACYJNA W ZAKRESIE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBWOYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej zwane RODO), informujemy iż:
- Administratorem danych osobowych Uczestników konkursu jest Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, 32-725 Rajbrot 362, tel. 014 685 29 80, adres e-mail: psprajbrot@szkolarajbrot.edu.pl.
- Inspektorem ochrony danych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie jest Pani Patrycja Powroziewicz - Wrona, adres e-mail: odo@lipnicamurowana.pl.
- Dane osobowe Uczestników konkursu przetwarzane będą zgodnie z art. 6 ust 1. lit. a) RODO
(tj. przetwarzanie danych odbędzie się na podstawie zgody). - Dane osobowe Uczestników konkursu przetwarzane będą w celach:
- organizacji i przeprowadzenia XXIII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Z ł o t e P i ó r o”,
- wyłonienia laureatów Konkursu,
- publikacji zdjęć dziecka (po uprzednim wyrażeniu zgody) w mediach tj. stronie internetowej Organizatora, stronie internetowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, stronie internetowej Gminy Lipnica Murowana, stornie Facebook GDK Lipnica Murowana, stronie Facebook Gmina Lipnica Murowana, w materiałach promocyjnych dotyczących konkursu oraz w innych środkach masowego przekazu.
- Odbiorcą danych osobowych Uczestników konkursu będą organy państwowe w zakresie wykonywanych zadań oraz osoby upoważnione przez administratora do przetwarzania danych osobowych.
- Dane osobowe Uczestników konkursu będą przekazane do państwa trzeciego. W związku z transferem danych do serwisu Facebook należącego do firmy Meta Platforms Ireland Limited 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, Dublin, Ireland (publikacja wizerunku po wcześniejszym wyrażeniu zgody, na Facebooku/Instagramie) informujemy, że spółka przetwarza dane osobowe na podstawie Decyzji wykonawczej Komisji z dnia 10.7.2023 r.
- Dane osobowe Uczestników konkursu będą przetwarzane przez czas trwania konkursu oraz po jego zakończeniu przez czas trwania ewentualnych postępowań w zakresie dochodzonych roszczeń, tj. do czasu ich prawomocnego zakończenia, a w przypadku postępowań egzekucyjnych do czasu ostatecznego zaspokojenia dochodzonych roszczeń.
- Dane osobowe Uczestników konkursu nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu.
- Uczestnicy konkursu posiadają prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
- W przypadku, w którym przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody (tj. art. 6 ust. 1 lit. a RODO), przysługuje prawo do jej cofnięcia w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
- Jeśli Uczestnik konkursu uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
ul. Stawki 2, 00–193 Warszawa. - Podanie danych osobowych jest wymogiem wzięcia udziału w XXIII Małopolskim Konkursie Kaligraficznym „O Złote Pióro”, nie podanie danych osobowych skutkować będzie nie wzięciem udziału w Konkursie. Zgoda na publikację wizerunku jest dobrowolna i możliwa do wycofania w każdej chwili.
UWAGI KOŃCOWE- Ważne jest, by prace nadesłane przez uczniów cechowała „prostota” i umiar
w zdobieniach. Ewentualne ozdobniki graficzne oraz krój pisma winny korespondować
z treścią zapisanego tekstu. - Bardzo prosimy o odpowiednie zabezpieczenie pracy, aby nie ulega ona uszkodzeniu podczas transportu.
- Trzy pierwsze lokaty premiowane będą nagrodami. Przyznane zostaną także wyróżnienia. Możliwe jest również wyłonienie laureata Grand – Prix. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
- W celu wzięcia udziału w Konkursie, należy wypełnić Kartę Zgłoszenia oraz oświadczenia, załącznik nr 1 - 3 do Regulaminu.
- Udział w XXIII Małopolskim Konkursie Kaligraficznym jest równoznaczny ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych dziecka przez Organizatora, w celu organizacji i przeprowadzenia oraz wyłonienia laureatów Konkursu.
- Rodzice/opiekunowie prawni udzielają zezwolenia na rozpowszechnianie wizerunku dziecka, utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z jego udziałem w XXIII Małopolskim Konkursie Kaligraficznym (m.in. podczas rozdania nagród), w celach dokumentacyjnych oraz promocyjnych konkursu. Zgoda obejmuje w szczególności takie formy publikacji zdjęć jak: udostępnienie na stronach internetowych, Facebook, w materiałach promocyjnych dotyczących konkursu oraz w innych środkach masowego przekazu. Zgodę na upublicznienie wizerunku stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu.
- Rodzice/opiekunowie prawni wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie przez Organizatora, nadesłanej pracy w dowolnym czasie i formie. Oświadczenie dotyczące praw autorskich stanowi załącznik nr 3 do Regulaminu.
ADRES ORGANIZATORA:Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie
Rajbrot 362, 32-725 Rajbrot
woj. małopolskie
tel./fax (014) 685-29-80
https://pspszkolarajbrot.edupage.org
Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu: mgr Iwona Mularz tel. 502 834 831,
mgr Rafał Pajor
Teksty_do_wyboru.docx
Teksty_do_wyboru.pdf
Zalacznik_nr_1.docx
Zalacznik_nr_1.pdf
Zalacznik_nr_2.docx
Zalacznik_nr_2.pdf
Zalacznik_nr_3.docx
Zalacznik_nr_3.pdf- więcej