• Zadania zrealizowane w listopadzie w ramach innowacji pedagogicznej

• 21.11.2022 21:41
        • MODUŁ I - W KRAINIE MUZ
          Tytuł zadania: BĘDĘ AKTOREM

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli występ przygotowany przez naszych kolegów. Zaprezentowano wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Tekst został wzbogacony o piosenki jesienne i ruch na scenie. Uczniowie spisali się wzorowo w roli aktorów na scenie.

• MODUŁ II - TU JEST MOJE MIEJSCE Tytuł zadania: NASZ PATRON

• 21.11.2022 21:20
        • Obchody Święta Patrona Szkoły to jedna z ważniejszych uroczystości, która zapisuje się na długo w pamięci dzieci. W tym roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej szczególnie przygotowywali się do tego święta. Piesza wędrówka ścieżką Jana Pawła II była czasem refleksji i skupienia. Zatrzymując się przy kolejnych stacjach, w zadumie uczniowie zgłębiali naukę naszego Patrona, starali się ją lepiej zrozumieć.
          Obejrzeliśmy również filmy edukacyjne "Jan Paweł II”, z cyklu "Od Stanisława do Karola” oraz "Karol” i prezentacje związane z Janem Pawłem II, a wśród nich: "Lolek, chłopiec który został papieżem”. Wspólna modlitwa przy sercu Jana Pawła II przy zabytkowym, drewnianym kościele, umocniła naszą wiarę oraz wspólnotę szkolną.
          Przygotowane zostały również w każdej klasie okolicznościowe gazetki o życiu i działalności Wielkiego Polaka. Zwieńczeniem naszych działań było wykonanie pięknych portretów Papieża przy użyciu różnych technik plastycznych. Wychowawcy zorganizowali wystawę prac, która mieści się w Domu Parafialnym.

• Zadania zrealizowane w październiku w ramach innowacji pedagogicznej.

• 21.11.2022 21:12
        • MODUŁ I - W KRAINIE MUZ
          Tytuł zadania: Z WIZYTĄ W TEATRZE

6 października uczniowie klas najmłodszych wyjechali do Oratorium w Bochni na spektakl "Szalone bajeczki z Dziadunia teczki". Aktorzy w zabawny i przystępny dla dzieci sposób przedstawili wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiersze zostały oplecione bajkową scenerią, co sprawiło, że uczniowie bardzo głośno odpowiadali na wszystkie zadawane im pytania. Włączyli się także w recytację wiersza "Rzepka", do którego zostały zaproszone osoby z widowni. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę „Fantazja”.

• Rozpoczęła się realizacja Innowacji Pedagogicznej  „Z kulturą mi do twarzy”
        • Rozpoczęła się realizacja Innowacji Pedagogicznej „Z kulturą mi do twarzy”

• 27.10.2022 23:04
        • Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej podjęli kolejne wyzwanie, będą realizować innowację pedagogiczną pt. ,, Z kulturą mi do twarzy”. Realizacja zadań innowacji pedagogicznej odbywać się będzie w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym o tym samym tytule.
          Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2022/2023: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
          Celem innowacji pedagogicznej jest:

• wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu i szacunku dla tradycji;
          • wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
          • wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
          • formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób;
          •  ukierunkowanie ucznia ku wartościom.
          Realizacja zadań w ramach innowacji pedagogicznej odbywać się będzie w czterech modułach:
          • MODUŁ I – W KRAINIE MUZ
          • MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE
          •  MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ
          • MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli pochwalić się pierwszymi efektami pracy uczniów edukacji wczesnoszkolnej .