• Rozpoczęła się realizacja Innowacji Pedagogicznej  „Z kulturą mi do twarzy”
      • Rozpoczęła się realizacja Innowacji Pedagogicznej „Z kulturą mi do twarzy”

• 27.10.2022 23:04
      • Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej podjęli kolejne wyzwanie, będą realizować innowację pedagogiczną pt. ,, Z kulturą mi do twarzy”. Realizacja zadań innowacji pedagogicznej odbywać się będzie w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym o tym samym tytule.
        Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2022/2023: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.
        Celem innowacji pedagogicznej jest:

• wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu i szacunku dla tradycji;
        • wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
        • wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
        • formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób;
        •  ukierunkowanie ucznia ku wartościom.
        Realizacja zadań w ramach innowacji pedagogicznej odbywać się będzie w czterech modułach:
        • MODUŁ I – W KRAINIE MUZ
        • MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE
        •  MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ
        • MODUŁ IV – KULTURY ŚWIATA

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli pochwalić się pierwszymi efektami pracy uczniów edukacji wczesnoszkolnej .