Strona główna
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Nadszedł czas podsumowania roku szkolnego 2025/2026 oraz pożegnań przed wakacjami.
Harmonogram:
25 czerwca 2026 r. /w czwartek/
Uczniowie mają dwie pierwsze lekcje, po czym spotykamy się na sali gimnastycznej około 9:30, gdzie siódmoklasiści pożegnają tegorocznych absolwentów. Podczas tego spotkania zostaną także podsumowane konkursy oraz wręczone dyplomy za działalność uczniów w różnych organizacjach i przedsięwzięciach szkoły. Planowane zakończenie około godziny 11:30.Odwóz po zakończonym spotkaniu około 11:35.
„Mafia” i wizyta w starym grodzie
„Mafia opanowała Kraków. Mieszkańcy czują się zagrożeni i muszą stawić czoła przestępcom. Nieufnie przyglądają się sobie nawzajem, gdyż każdy może być podejrzanym.” To nie sensacyjna wiadomość z ostatniej chwili, lecz fragment gry miejskiej, w której uczestniczyli uczniowie klasy szóstej z naszej szkoły.
Pożegnalne ognisko klasy 3b
Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas, dlatego uczniowie klasy 3 postanowili uczcić go przy wspólnym ognisku. Pogoda dopisała, podobnie jak humor i apetyt.
Na uczestników czekały pyszne kiełbaski, a stoły uginały się od słodkości. Nie zabrakło także gier i zabaw integracyjnych. Było dużo śmiechu, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy. Jak na zespół klasowy, złożony z 13 chłopców, największe emocje wzbudziły wszelkie konkurencje, związane z piłką nożną. Na boisku można było podziwiać efektowne akcje, niespodziewane gole oraz kilka spektakularnych „kontrolowanych upadków”, z których mniej zadowolone będą zapewne Mamy.
Tydzień dla Bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed całym środowiskiem edukacyjnym. Szczególne znaczenie ma profilaktyka. To właśnie codzienne działania tworzą przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą rozwijać się z większym spokojem i zaufaniem.
W związku z tym nasz szkoła włączyła się w inicjatywę „Tydzień dla Bezpieczeństwa”.
"Wyniki XIII edycji projektu edukacyjno – wychowawczego „Oblicza Dialogu”
W tegorocznej edycji hasłami przewodnimi projektu były:
Wiara i tradycja.
Celebracja świąt w różnych kulturach i religiach.
Czas świąteczny postrzegany jest jako czas odmienny od codzienności. Święta pełnią ważną rolę w budowaniu zbiorowej tożsamości. Pomagają utrzymywać tradycje i wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wspierają poczucie wspólnoty, zarówno w rodzinie, jak i w szerszym społeczeństwie. Uczestnictwo w tradycjach i ceremoniach pozwala ludziom łączyć się z ich kulturą i korzeniami, a także przekazywać wartości i przekonania młodszym pokoleniom. W tym roku szkolnym młodzież uczestnicząca w projekcie badała unikalne tradycje i rytuały związane z obchodami świąt w różnych religiach i kulturach.
Prezentacja projektu Erasmus+ „Eco art” w Rajbrocie – warsztaty edukacyjne w ramach międzynarodowej wymiany
W murach szkoły w Rajbrocie odbyły się oficjalne warsztaty podsumowujące międzynarodową wymianę młodzieżową „Eco art”. Uczestnicy projektu zaprezentowali efekty swoich tygodniowych działań, dzieląc się zdobytą wiedzą oraz unikalnym doświadczeniem z zaproszonymi gośćmi, gronem pedagogicznym i rówieśnikami. Wydarzenie to było doskonałą okazją, by pokazać, jak teoria ekologii łączy się z praktycznym działaniem i sztuką.