• Noc Bibliotek w naszej szkole

10.01.2024 21:54

IX wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbyło się w sobotę 7 października 2023 r.

Tegoroczne hasło brzmi „Absurd nie czytać”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania. Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

My również, jak co roku, bierzemy udział w Nocy Bibliotek. Ponieważ miesiąc październik jest Miesiącem Bibliotek, przewidziane jest kilka atrakcji. Pierwsza z nich to wspólne oglądanie filmu „Moja mama Gorylica” przez klasy 4 – 8 oraz „Pamiętnik tatusia Muminka przez uczniów na świetlicy. Zadaniem uczniów przed oglądaniem filmu było przyniesienie ze sobą „Jasieczka – podusię”, która miała podnieść rangę naszemu wydarzeniu. Przykro, ale tylko jedna osoba wywiązała się z zadania i otrzymała nagrodę.

Nie leniuchuj! Przyjdź do biblioteki i sprawdź co na Ciebie jeszcze czeka.

red. Agata Pietrzyk

• NARODOWE CZYTANIE

10.01.2024 21:41

9 września 2023 roku obok stacji paliw Auto Oaza w urokliwym miejscu odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem na warsztat wzięto powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Odczytano urywki dotyczące Korczyna oraz opisu Powstania. Nie zabrakł również miejsca, aby przybliżyć sobie postacie Emilii Korczyńskiej, Benedykta Korczyńskiego, Justyny Orzelskiej, Jana Bohatyrowicza i innych. Całą ceremonię uświetniła Gabrysia Wilczek, śpiewając „Jeszcze jeden Mazur” przy akompaniamencie p. Doroty Suder. Wszystkim przybyłym czytającym i słuchającym serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

red. Agata Pietrzyk

Godziny pracy biblioteki szkolnej

11.01.2024 13:57
      BIBLIOTEKA ZAPRASZA CZYTELNIKÓW