• Pismo to obraz naszej duszy…
          • Pismo to obraz naszej duszy…

          • Kilkudziesięciu młodych ludzi siedzących w ciszy i pełnej koncentracji. Każdy pochylony nad kartką papieru i pochłonięty pracą. To nie obraz z dalekiej przeszłości. Tak 26 maja br. wyglądała sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie. Przybyli tutaj uczniowie z siedemnastu małopolskich szkół, by uczestniczyć w finale 22. edycji Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O złote pióro”.

            Od samego początku założeniem organizatorów stało się rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży umiejętności pięknego pisania, uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii, rozwijanie zainteresowań młodzieży oraz przekazywanie wiedzy dotyczącej piśmiennictwa.

            W starszej grupie wiekowej rywalizowali uczniowie klas 7-8, drugą grupę stanowili ich młodsi koledzy z klas 4-6. Na adres organizatora napłynęło ponad 150 prac z terenu całego województwa. W pierwszym etapie konkursu Jury wyłoniło trzydziestu czterech finalistów, którzy przystąpili do dalszych kaligraficznych zmagań. Ich zadanie polegało na pięknym zapisie otrzymanego tekstu pt. „Matka”. Podczas oceny prac zwracano uwagę na ogólne wrażenie estetyczne, rozplanowanie tekstu, płynność połączeń literowych i nachylenie pisma.

            W gronie uczniów starszych:

            I miejsce zajęła Weronika Andruszko z ZSP nr1 w Przecieszynie - laureatka także z ubiegłego roku

            II miejsce - Kaja Nowak z Czułowa

            III miejsce - Martyna Bednarz z Naprawy.

            Wyróżnienia otrzymali:

            - Julia Wołodźko z Naprawy

            - Jan Zaborowski ze Szkoły Waldorfskiej w Krakowie

            - Emilia Brzyszczyk reprezentująca SP w Czułowie.

            Wśród uczniów młodszych:

            I miejsce zajęła Magdalena Koczwara ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej

            II miejsce - Julia Krzyszkowska z Lipnicy Murowanej

            III miejsce - Joanna Tarczyńska z SP nr 2 w Brzeszczach.

            Wyróżnienia w tej grupie wiekowej otrzymali:

            - Gabriela Wilczek z Rajbrotu

            - Agata Brzyszczyk z Czułowa

            - Weronika Sikora z Sułkowic.

            Należy wspomnieć o tym, iż podczas konkursowych zmagań uczestnicy obejrzeli montaż słowno – muzyczny  z okazji Dnia Matki w wykonaniu uczniów klas czwartych oraz uczestniczyli  w warsztatach zorganizowanych przez pana Grzegorza Barasińskiego z krakowskiej firmy „Kaligraf”.

            Od kilku lat patronat nad konkursem obejmują: Małopolski Kurator Oświaty, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Wójt Gminy Lipnica Murowana, Urząd Miasta Bochnia, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu oraz Wydawnictwo „Promyczek”. W finale konkursu wziął udział pan Kacper Bierowiec – przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Instytucja ta ufundowała nagrody dla laureatów oraz upominki dla finalistów w postaci sadzonek dębu. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lipnica Murowana – pana Tomasza Gromalę trafiły do zwycięzców poszczególnych grup wiekowych. Należy wspomnieć również o firmie Newell Rubbermaid Poland - ogólnopolskim dystrybutorze markowych materiałów piśmienniczych, która jest fundatorem nagród rzeczowych w postaci piór wiecznych. Podziękowania należą się także dyrekcji Liceum Plastycznego z Nowego Wiśnicza, która wspiera nasze działania w propagowaniu sztuki kaligrafii. Słowa wdzięczności kierujemy do właścicieli piekarni „Zelek” z Rajbrotu oraz Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Rajbrocie za okazaną pomoc materialną i rzeczową.

            Duże zainteresowanie konkursem jest dla organizatorów dowodem na to, że jest on potrzebny oraz trafia w zainteresowania małopolskich uczniów. Dokładamy wszelkich starań, aby kolejne edycje były ciekawe, dobrze zorganizowane i spełniały oczekiwania młodzieży i ich opiekunów.

             

            red. Iwona Mularz

        • Bakałarz 2023
          • Bakałarz 2023

          • W maju odbył się Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny Bakałarz, który organizuje Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek oraz Pałac Młodzież w Nowym Sączu pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się on w dwóch formach w trzech kategoriach wiekowych.

            Miło nam poinformować, że w formie online do ścisłego finału w kategorii klas pierwszych zostało zakwalifikowanych trzech uczniów z naszej szkoły: Amelia Chełmecka, Krzysztof Ciężarek oraz Amelia Kita.  Zaszczytny tytuł BAKAŁARZA 2023 otrzymała  Amelia Kita.

            Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli trud kaligrafii i życzymy dalszych sukcesów!

        • Zaproszenie na spotkanie rodziców przyszłych uczniów klasy 1
          • Zaproszenie na spotkanie rodziców przyszłych uczniów klasy 1

          • Rajbrot, dnia 23.05.2023 rok

             

            Zaproszenie

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie

            zaprasza na spotkanie rodziców uczniów klasy 1 w roku szkolnym 2023/2024,
            które odbędzie się
            30 maja 2023 roku o godz. 1600
             
            w  budynku głównym na sali gimnastycznej
            .

             

            Z poważaniem

            Dyrektor Szkoły 

          • Odwiedziły nas PRZEDSZKOLAKI

          • W piątek, 19 maja, w murach budynku edukacji wczesnoszkolnej byli niecodzienni goście. Wychowawcy grup przedszkolnych przyjęli zaproszenie pierwszoklasistów i wraz ze swoimi podopiecznymi obejrzeli inscenizację o Układzie Słonecznym, które przygotowane zostało w ramach obchodu Roku Mikołaja Kopernika. Niedawni absolwenci przedszkola, a dzisiaj już uczniowie kończący klasy pierwszą, zaprezentowali się wspaniale i zachwycili swoich młodszych kolegów.

            Po przedstawieniu pani dyrektor Anita Kucia w obecności przyszłych uczniów pogratulowała pierwszakom sukcesu, który odnieśli w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym Bakałarz. 

        • Poznali najbliższe zakątki Polski
          • Poznali najbliższe zakątki Polski

          • 18 maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę". Dzień zaczał się od wyjazdu o 8.00. Następnie zwiedzali najstarszą Kopalnię Soli kamiennej w Polsce wędrując trasą turystyczną z ekspozycją multimedialną. Podziwiali miejsce, które jest Pomnikiem Historii, wpisanym na listę UNESCO. Podczas wycieczki uzupełnili wiedzę, poznali zawód górnika, postawy i wartości patriotyczne i tradycji narodowych oraz religijne, zwłaszcza, gdy pani przewodnik opowiadała im legendę o św. Kindze. Zobaczyli bogate dziedzictwo historyczne i przyrodnicze kopalni, które połączone jest z nowoczesnymi technologiami. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Motyli Arthropoda i oglądanie największej stałej ekspozycji motyli świata w Polsce. Oprowadzający wspomniał, że liczy ona ponad cztery i pół tysiąca okazów, które pochodzą ze wszystkich stref zoograficznych. Wizyta w muzeum to była doskonała lekcja przyrody i geografii oraz wspaniała uczta dla oka. Okazy w gablotach pochodzą z Europy, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej. Cały wyjazd miał charakter edukacyjny, a także integracyjny. 

            red. S. Krawczyk

        • O Układzie Słonecznym i znanym Astronomie
          • O Układzie Słonecznym i znanym Astronomie

          • "WSTRZYMAŁ SŁOŃCE

            RUSZYŁ ZIEMIĘ..."

            Rok 2023 został ogłoszony ROKIEM MIKOŁAJA KOPERNIKA, gdyż w tym roku minęła 550 rocznica urodzin Astronoma i 470 rocznica śmierci. Ta najbardziej znana postać astronomii jest też nieobca najmłodszym uczniom naszej szkoły, dlatego postanowili wraz z wychowawcą, że chcą uczcić pamięć o tak wybitnej postaci i przygotowali inscenizację o Układzie Słonecznym. Deklamując wiersze pierwszoklasiści przybliżyli teorię heliocentryczną oraz układ planet wraz z ich cechami. Całości dopełniły rekwizyty, które dla aktorów wykonali rodzice w godzinach pozalekcyjnych. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą pamięcią recytując dane o planetach, intoncją podczas dialogów, a także śpiewem wykonując piosenki nawiązujące do planet, słońca, czy gwiazd. A w podróż po kosmosie zaprosił Książę i Kosmonauta, którego rakieta miała awarię i wylądowała naa jednej z planetoid. 

            Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za wszelką pomoc, poświęcony czas podczas wykonywania rekwizytów, przygotowania aktorów do występu, a także chęć obejrzenia swoich pociech występujących na scenie. 

            red. S. Krawczyk

          • Dzień bez plecaka

          • W poniedziałek 15 maja w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ BEZ PLECAKA. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Książki przyniesione zostały między innymi: w pralce, na taczkach, w chlebaku.

            Gratulujemy pomysłowości i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji! 

            red. K. Jankowski

        • Kocham, lubię, szanuję...
          • Kocham, lubię, szanuję...

          • W ramach realizacji projektu “Z kulturą mi do twarzy” uczniowie najmłodszych klas wykonali kolejne zadanie, nawiązujące do haseł „Kocham. Lubię. Szanuję”. Podczas zajęć dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat internetowego savoir-vivre. Dowiedziały się, czym są zasady netykiety oraz na co zwrócić szczególną uwagę, nawiązując relacje w sieci. Głównym celem zajęć było poruszenie niezwykle aktualnego problemu, jakim jest internetowy hejt i skutki, jakie za sobą niesie. Po obejrzeniu filmu, burzliwych dyskusjach na temat sposobów radzenia sobie z tą formą przemocy, uczniowie wykonali w grupach plakaty pt. “Hejtowi powiedz – NIE!” oraz “Nie bądź trollem, żyj z humorem!”.
            Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie będą kulturalnymi i świadomymi użytkownikami Internetu!

            red. Aneta Radzięta

        • Z wizytą w Krynicy Zdroju oraz Muszynie
          • Z wizytą w Krynicy Zdroju oraz Muszynie

          • 8 maja 2023 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Krynicy Zdrój. Wybór tej miejscowości nie był przypadkowy. Krynica to perła polskich uzdrowisk o szczególnych walorach leczniczych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Swoją sławę zawdzięcza dużej ilości źródeł wód mineralnych. W pierwszym dniu pobytu wybraliśmy się na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), która była głównym celem naszej wycieczki. Większość z nas miała okazję po raz pierwszy wyjść na szczyt Jaworzyny. Dla niektórych był to wielki wyczyn. W drodze powrotnej zjechaliśmy kolejką.

            W mieście spacerowaliśmy po deptaku, po Parku Zdrojowym, oglądaliśmy ciekawe "rzeźby kwiatowe", których nie brak w tym rejonie, a które zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Kolejnym punktem pobytu była wizyta w Pijalni Głównej wód mineralnych. Tu też degustowaliśmy wodę zdrojową. A było w czym wybierać: Słotwinka, Zuber, Jan, Kryniczanka.

            Podążając przepięknym Parkiem Zdrojowym dotarliśmy na Górę Parkową (732 m n.p.m.) podziwiając panoramę miasta. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko ze względu na piękne widoki, ale również  na możliwość skorzystania z aktywnego wypoczynku. Skorzystaliśmy tam z atrakcji o nazwie "Rajskie ślizgawki". To świetna zabawa dla każdego, bez względu na wiek. Dzieci były zachwycone, opiekunowie również. Wieczorem wyruszyliśmy na spacer po Krynicy, która nocą wydaje się być jeszcze piękniejsza. Podziwialiśmy fontanny multimedialne na deptaku. Nie obyło się bez dyskoteki.

            Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy mszą świętą w kaplicy Willi Pogoń. Potem autokarem wybraliśmy się do Muszyny podziwiając najpierw Ogrody Biblijne a potem Ogrody Sensoryczne. To wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek i spacery. W Muszynie uczniowie zakupili różne pamiątki, które będą im przypominać pobyt w tym malowniczym zakątku Polski.

            red. Krzysztof Janiczek

        • II Turniej Fińskich Kręgli rozegrany
          • II Turniej Fińskich Kręgli rozegrany

          • „Życie ludzkie to jakby olbrzymie zawody sportowe, których jesteśmy zarówno uczestnikami, jak i widzami.”

            – Antoni Gołubiew

            W sobotnie popołudnie na Kompleksie Boisk Orlik odbył się II Turniej Fińskich Kręgli o Puchar Dyrektora Szkoły w Rajbrocie. Padł rekord zgłoszeń. Do zawodów zgłosiło się 26 drużyn z czterech powiatów: bocheński limanowski, brzeski oraz nowosądecki.

            Zawody rozpoczęła Pani Wicedyrektor Małgorzata Rudek zdobywając w pierwszym rzucie 11 punktów. Po rozgrywkach w poszczególnych grupach do ćwierćfinałów dostali się: Sądeczoki, Czarne Czopki, Adam i Ewa, Granice, Seciarze, Kozaki, Dejw, Kubi Sort.

            W turnieju zwyciężyli:

            1. Kozaki (Artur i Michał)

            2. Dejw  (Maciej i Wiesław)

            3. Kubi Sport (Henryk i Marek)

            Jak widać faworyci Kręgli Fińskich z powiatu limanowskiego mają dobre oko i pewną rękę do rzutów zbijakiem. Tuż za podium uplasowali się Seciarze (Stanisław i Radek).

            Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Anicie Kuci za ufundowanie pucharów oraz Piekarni pana Jana Zelka za pyszne ciasta drożdżowe.

            Kolejny turniej o puchar Dyrektora za rok!

            Jednak sezon na rozgrywki w fińskie kręgle dopiero się rozpoczyna.

            Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do trenowania i popularyzowania tego ciekawego sportu.

            red. Krzysztof Janiczek

             

        • Lapbooki drugoklasistów o Wielkiej Brytanii
          • Lapbooki drugoklasistów o Wielkiej Brytanii

          • Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej obchodzony jest Światowy Dzień Języka Angielskiego. Język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie - według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób. Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

            W ramach obchodów tego dnia dzieci klas drugich przygotowały lapbooki o najważniejszych zabytkach oraz osobach w Wielkiej Brytanii. Lekcja kulturowa była szansą dla uczniów na bliższe poznanie kraju. Na zajęciach wspólnie omawialiśmy prace uczniów oraz koronacje króla Karola. Wyświetliliśmy prezentacje w genially która przybliżyła uczniom hymn państwowy, walutę, położenie, stolicę i flagę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dumnie prezentując swoja pracę.

            red. Ilona Solarz

        • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM
          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

          • 10 maja 2023 r. w budynku edukacji wczesnoszkolnej odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji zaproszeni zostali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z następujących szkół :

            - Publiczna Szkoła Podstawowa z Lipnicy Murowanej

            - Publiczna Szkoła Podstawowa z Iwkowej

            - Publiczna Szkoła Podstawowa z Rajbrotu

            Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią wiedzą. Honorowymi gośćmi konkursu byli:

            - mł. asp. Antoni Nowak 

            - asp. Paweł Motak z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

            To pod ich nadzorem przebiegał konkurs oraz praca jury.

             

            Oto wyniki konkursu:

            1 miejsce: Malwina Paciorek PSP Rajbrot

            2 miejsce: Maciej Robak PSP Lipnica Murowana

            3 miejsce: Róża Dekert PSP Rajbrot

                               Filip Szczepański PSP Iwkowa

                               Jakub Malaga PSP Lipnica Murowana

            Podsumowania konkursu dokonali Panowie Policjanci, którzy przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach.

            Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor Anita Kucia, która pogratulowała wszystkim uczestnikom, szczególnie zwycięzcom.

            Do zobaczenia za rok !

            red. Lucyna Paruch

        • O mądrym postępowaniu wobec Matki Ziemi
          • O mądrym postępowaniu wobec Matki Ziemi

          • Po tegorocznych obchodach Dnia Ziemi zostały już tylko wspomnienia oraz czysta okolica, dzięki udziałowi naszej szkoły w kolejnej akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”.

            W ramach świętowania uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny, dotyczący ekologii i dbania o środowisko. Podczas występu mogliśmy przenieść się do Liliowego Boru i wraz z bohaterami obserwować, jak Osa Żółtonosa wraz z przyjaciółmi ratują kasztanowce przed plagą szrotówkami.  Nie zabrakło również bajkowych postaci, które przypomniały nam o sposobach dbania o środowisko, segregacji odpadów i modzie na bycie eko.

            Mamy nadzieję, że podejmowane działania zaowocują wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi, a dzięki corocznym obchodom tego święta każde dziecko zrozumie, że jesteśmy zależni od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.

            red. Aneta Radzięta

        • Innowacja „Razem odkrywamy świat”
          • Innowacja „Razem odkrywamy świat”

          • W ramach prowadzonej na świetlicy szkolnej  innowacji „Razem odkrywamy świat” odbyły się kolejne spotkania ósmoklasistów z uczniami klas I –III uczęszczającymi na świetlicę szkolną.

            W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie mieli okazje :

            - zaobserwować kolejne ciekawe eksperymenty;

            - wybrać się w podróż po mapie Polski poznając najpiękniejsze jej zakątki;

            - poćwiczyć matematykę ze starszymi kolegami;

            - rozwiązywać interesujące zagadki i rebusy;

            - poznać i zagrać w ciekawe gry;

            Bardzo dziękujemy uczniom klas VIII za zaangażowanie i świetnie przygotowane zajęcia. Projekt wzbogaca zarówno młodszych jak i starszych uczniów w nową wiedzę jak i doświadczenia. Starsi koledzy poznają jak to jest kierować grupą, stanąć na jej czele czasem napotykając trudności, natomiast młodsi są zachwyceni różnorodnością zajęć oraz tym, że mogą  pozyskać  wiedzę o otaczającym nas świecie od swoich kolegów co rozbudza ich kreatywność oraz chęć dalszej nauki.  

            Do tej pory zajęcia przeprowadzili: Jakub Nakielny, Bartłomiej Łukasik, Wojciech Bąbka, Sylwia Tworzydło, Karolina Czoch, Kacper Wrona, Gabriela Osuch oraz Anna Trojan.

             

            Red. Weronika Kępa

             

        • Z wizytą w Krakowie
          • Z wizytą w Krakowie

          • Tomek Sawyer i Huckelberry Finn, ci dwaj nastoletni, niepokorni chłopcy obdarzeni niebanalną wyobraźnią wpadają w ogromne tarapaty. Chociaż akcja dzieje się w XIX - wiecznej Ameryce Północnej, przedstawienie to jest bardzo współczesne, a w bohaterach można zobaczyć siebie samego. Niesamowitych emocji i wielu wzruszeń dostarczył ten spektakl Teatru Groteska naszym młodym widzom z klas piątych i czwartej.  27. kwietnia właśnie w teatrze spędziliśmy przedpołudnie bawiąc się i ucząc prawdy o człowieku. Po uczcie duchowej przeszliśmy wiosennymi uliczkami Krakowa zatrzymując się od czasu do czasu. Zajrzeliśmy do Sukiennic, spojrzeliśmy w oczy dziełu Igora Mitoraja, poczuliśmy atmosferę Kościoła Mariackiego, a z witraża kościoła św. Franciszka z Asyżu spoglądał na nas Bóg Ojciec. Obowiązkowo zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Adamem Mickiewiczem i skusiliśmy się na małe zakupy.  Po tym, jakże kulturalnym spacerze przyszedł czas na figle i wybryki w GOjump-ie. Dwie godziny szaleństwa i dobrej zabawy pozwoliły się wszystkim zrelaksować. Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

            red. Magalena Pajor 

          • Bierzemy udział w Ogólnopolskim Turnieju Robotycznym

          • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła została zakwalifikowana do Ligii Robotów to jest Ogólnopolskiego Turniej Robotycznego opartego na idei STEAM, która rozwija proces uczenia. Łącznie zgłosiło się 700 szkół, jednak uwzględniając 20 miejsc na każde województwo zakwalifikowano tylko 320 szkół. Liga Robotów jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego - Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie poznają programowanie stosowane w dziedzinie robotyki i nauczą się wykorzystywać te umiejętności do programowania własnych konstrukcji, robotów i maszyn. A wszystko to w formie nauki przez zabawę, z użyciem popularnych klocków.

            Zadaniem szkolnej drużyny robotycznej będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Etapy powstawania robota i sposoby rozwiązywania problemu badawczego uczestnicy będą dokumentować.

            Robotyczne drużyny zmierzą się podczas Regionalnych Turniejów Ligii Robotów, a najlepsze maksymalnie 32 zespoły w Polsce zawalczą o tytuł Mistrza Ligii Robotów w Ogólnopolskim Finale Ligii Robotów.

            red. Agata Pietrzyk

          • GMINNE OBCHODY 3 MAJA ORAZ ŚWIĘTA STRAŻAKÓW

          • Pani Wicedyrektor Małgorzata Rudek oraz przedstawiciele uczniów naszej szkoły należący do Pocztu Sztandarowego wraz z opiekunem uczestniczyli w Gminnych Uroczystościach w Lipnicy Murowanej, podczas których uczczono 232. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Strażaka. Na placu przed OSP w Lipnicy Murowanej spotkały się reprezentacje wszystkich jednostek OSP oraz poczty sztandarowe szkół. Przy dźwiękach muzyki granej przez orkietrę dętą przemaszerowano do kościoła parafialnego, by uczestniczyć we mszy św. Następnie na rynku odśpiewano hymn państwowy i odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt, po czym głos zabrał Wójt Gminy Tomasz Gromala, który przypomniał trudne wydarzenia XVIII wieku w naszym kraju, a także podziękował strażakom za ich służbę mieszkańcom gminy. Potem wszyscy udali się pod pomnik św. Floriana oraz Pomnik pamięci żołnierzy AK, by tam złożyć wiązanki i zapalić znicze.  

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych