• Działaj z ImPetem  - Mini-Konkurs „Domino”
          • Działaj z ImPetem - Mini-Konkurs „Domino”

          • Uczniowie klasy III a twardo wykonują kolejne zadania projektu edukacyjnego „Działaj z Impetem”. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z nie lada wyzwaniem, bowiem wzięliśmy udział w Mini konkursie, w którym musieliśmy wykonać DOMINO inspirując się butelką PET. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Wymagało bardzo dużo główkowania nad tym jak można stworzyć coś z niczego. Ostatecznie wpadliśmy na pomysł i tak o to powstawał klocek po klocku naszego Domina. Tworząc tą pracę mieliśmy wiele radości. Liczymy, że nasza praca konkursowa przypadnie do gustu jurorom.

            Red.Weronika Kępa

          • Informacje dotyczące zapisów do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

          • Szanowni Rodzice/Opiekunowie prawni

            Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie
            informuje, że
            od 04.03.2024r. do 15.03.2024r.
            odbywać się będą zapisy do klasy pierwszej  dzieci siedmioletnich, urodzonych w roku 2017.

                   Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców/opiekunów. W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty:

            1.     dowód osobisty rodzica,

            2.     dokument zawierający PESEL dziecka,

            3.     wypełniona karta zgłoszenia (do pobrania na stronie internetowej szkoły
            w zakładce rekrutacja lub w sekretariacie szkoły ).  

            Zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00

            Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej można uzyskać w sekretariacie szkoły pod nr telefonu 14 68 52 980.

            Dokumenty do pobrania i uzupełnienia zostały zamieszczone w zakładce Rekrutacja.

             

        • Cygański tabor z Rajbrotu
          • Cygański tabor z Rajbrotu

          • Zapusty to czas poprzedzający okres Wielkiego Postu. Oddajemy się wówczas wesołym zabawom, biesiadowaniu i wszelkim rozrywkom. W takim klimacie utrzymany był 29. Zapustny Przegląd Grup Cygańskich, który w minioną niedzielę - 11 lutego – odbył się w GDK w Lipnicy Murowanej. Celem  przeglądu  była popularyzacja gminnych zwyczajów i obrzędów zapustnych, integracja międzypokoleniowa,  rozbudzanie zainteresowań tradycją ludową wśród dzieci i młodzieży. Występy poszczególnych grup były również okazją do zaprezentowania zdolności artystycznych wykonawców oraz umożliwiały artystom zdobywanie doświadczenia scenicznego.

            Publiczną Szkołę Podstawową w Rajbrocie reprezentowała grupa „Rajbrockie Cyganeczki”, którą tworzyły uczennice klasy 4a i 4b. Scenariusz występu opracowały wychowawczynie obu klas czwartych - panie: Iwona Mularz oraz Ilona Solarz. Nieocenioną pomoc okazała pani Dorota Golonek - Suder, nauczycielka muzyki, która odpowiadała za wokalne i sceniczne przygotowanie dziewczynek.  Nie zabrakło przywitania publiczności, wróżb z kart i z dłoni oraz barwnych, śpiewnych opowieści o życiu w cygańskim taborze. Występ dziewcząt przypadł do gustu zgromadzonej publiczności, która żartobliwe wróżby oraz cygańskie piosenki nagradzała gromkimi oklaskami. Prezentacja „Rajbrockich cyganeczek” została także doceniona przez Jury. Zespól reprezentujący naszą szkołę otrzymał II miejsce w kategorii grup dziecięco - młodzieżowych oraz nagrodę pieniężną. Należy wspomnieć o tym, że dziewczynki tym samym powtórzyły sukces z ubiegłego roku. Niektóre z młodych artystek  biorą udział w tym przeglądzie od kilku lat, reprezentując najpierw rajbrockie przedszkole, a później naszą placówkę. Z każdym występem nabierają odwagi, scenicznego doświadczenia i czują się coraz pewniej prezentując się publiczności.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej w jubileuszowym przeglądzie w przyszłym roku.

            red. Iwona Mularz

          • Apel przed feriami

          • W piątek przed feriami odbył sie apel, podczas którego podsumowane zostały osiągnięcia uczniów w I semetrze. Pogratulowano klasie VI a najwyższej frekwencji oraz średniej z ocen, wręczono dyplomy za udział w zawodach mini koszykówki, siatkówki i tenisa  stołowego. Następnie pan policjant Grzegorz Maj oraz psycholog szkolny ks. Krzysztof jankowski w swoich wystąpieniach uczulali uczniów klas starszych na to, aby w sposób bezpieczny spędzali wolny od nauki czas. Zwrócili uwagę również na zdrowy tryb spedzania dni feryjnych. Pani wicedyrektor Małgorzata Rudek zapewniła również uczniów biorących udział w Lipnickim Przeglądzie Grup Cygańskim o tym, że będziemy kibicować i trzymać kciuki oraz życzyła miłego wypoczynku na feriach. 

        • Odwiedziły nas...Cyganki :)
          • Odwiedziły nas...Cyganki :)

          • W piątek najmłodsze klasy miały okazję podziwiać piękny występ, stroje i śpiewy naszej szkolnej Grupy Cygańskiej, która pod okiem pani Iwony Mularz, Ilony Solarz oraz Doroty Golonek - Suder przygotowywała się do Przeglądu Grup, który odbędzie się w Lipnicy Murowanej w GDK. 

            Mali widzowie byli zachwyceni występem. Barwne stroje, świetnie intonowane dialogi, rewelacyjnie wyśpiewane piosenki oraz wróżby prowadzone przez Cygankę wśród widzów, sprawiły, że wszyscy oglądali występ z zapartym tchem.

            Gratulujemy!

        • Bal karnawałowy w klasach I - III
          • Bal karnawałowy w klasach I - III

          • W Tłusty Czwartek najmłodsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawę poprzedził występ uczniów klasy II, którzy przedstawili bajkę pt. "O dwunastu miesiącach". Podczas balu uczniowie zaskoczyli swoimi pięknymi przebraniami. I tak na balu bawiły się postaci z przeróżnych bajek, komiksów, filmów dziecięcych i nie tylko. Na parkiecie tanczyli Supermani, Batmani, księżniczki, wróżki, piraci, rycerze, pszczółki, misie, a nawet Wensday. Niektórzy wybrali strój odnoszący się do wymarzonego zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Byli wśród nas stróże prawa, strażacy, a nawet ratownik medyczny.

            Po szaleństwach na parkiecie przy świetnie znanych wszystkim utworach, uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a nim były jak na Tłusty Czwartek wypada - PĄCZKI i soczek.

            Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz rumiane od parkietowego szaleństwa policzki 😊

            Taniec_1.MOV

            Taniec_2.MOV

            Taniec_3.MOV

            Taniec_4.MOV

        • Nie znajdzie szczęścia ten, kto nieżyczliwość w sercu nosi...
          • Nie znajdzie szczęścia ten, kto nieżyczliwość w sercu nosi...

          • Te słowa stały się mottem przedstawionej przez drugoklasistów baśni "O dwunastu miesiącach". Inscenizacja na deskach mini teatru szkolnego była wstępem do zabawy karnawałowej, która odbyła się w czwartek. Uczniowie wcielili się w postać miesięcy, które pomagały biednej sierotce spełniać zachcianki macochy i złej siostry. Najpierw kwiecień sprawił, że podczas srogiej zimy wyrosły kwiaty, potem czerwiec, że pod drzewem pojawiły się poziomki, na końcu grudzień i jego bracia sprawili, że ogarki z ogniska zamieniły się w złote talary. Na koniec, gdy miesiące zorientowały się, że sierotka jest źle traktowana przez macochę i jej córkę, to wstał styczeń i zaproponował, aby dziewczyna została z nimi i juz nigdy do domu nie wracała. Wówczas macocha wysłała córkę po talary do lasu. Ta zachowała sie niegrzecznie wobec braci miesięcy i nie uzyskała od nich pomocy. W drodze do domu spotkała Nowy Rok, który upomniał ją za zachowanie i dał jej pouczenie. Całość prowadziło dwóch narratorów, którzy informowali oglądających o tym, co przeżywa sierotka wędrując do lasu. A podczas trudnej drogi dziewczyny akompaniowała Ola na flecie poprzecznym. Inscenizację zaczęto śpiewem piosenki o dwunastu miesiącach i porach roku, a zakończono utworem Ryszarda rynkowskiego pt. "Wznieś serce nad zło". 

        • Gminny Turniej Tenisa Stołowego
          • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

          • W dniu 7 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się gminny turniej tenisa stołowego. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach.

            Celem zawodów było kształtowanie umiejętności indywidualnych, współdziałania w grupie  oraz propagowanie form aktywnego wypoczynku. Turniej rozegrano w duchu sportowej rywalizacji, a na czterech stołach w sali gimnastycznej walczyło 8 chłopców oraz 8 dziewcząt.

            Zawodnicy grali systemem, w którym druga porażka eliminowała z dalszych zmagań, co spowodowało, że rywalizacja była bardzo zacięta.

            Wyniki w kategorii dziewcząt:

            I miejsce - Julia Tabor

            II miejsce - Nadia Leszczyńska,

            III miejsce - Aleksandra Stachoń,

            IV miejsce – Amelia Sowińska.

            Wyniki chłopców:

            I miejsce - Marcin Chochliński,

            II miejsce - Karol Włodarczyk,

            III miejsce - Jan Rębilas,

            IV miejsce - Nikodem Gaża.

            W grze drużynowej dziewczęta z Rajbrotu zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy ulegli drużynie z Lipnicy, zajmując drugą pozycję.

            Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Życzymy zwycięzcom sukcesów na etapie powiatowym.

            red. Krzysztof Janiczek

          • Przypominali o zasadach bezpieczeństwa - spotkanie z policjantami

          • We wtorek najmłodsi uczniowie naszej szkoły gościli w murach policjantów, którzy przedstawili zasady bezpieczeństwa w ferie. Najpierw przypomnieli uczniom o odblaskach, które powinni nosić nie tylko podczas ruchu pieszego, ale także na stokach narciarskich. Uczulili na bezpieczne poruszanie się w miejscach rozrywek zimowy. Zwrócili uwagę na to, aby nigdy nie wchodzili na taflę zamarzniętych stawów czy rzek. Przypomnieli o tym, żeby uczniowie byli czujni i nigdy nie wpuszczali nieznajomych na swoje posesje, a tym bardziej do domów. Ponadto przypomnieli zgromadzonym o wzajemnym szacunku, życzliwości i właściwych relacjach rówieśniczych.

        • Ile wiemy o krajach anglojęzycznych?
          • Ile wiemy o krajach anglojęzycznych?

          • W dniu 7 lutego odbył się drugi etap konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Po dwóch reprezentantów każdej z klas przystąpiło do rywalizacji na zasadzie gry jeden z dziesięciu. W pierwszym etapie uczniowie odpowiadali na dwa pytania mając do dyspozycji trzy szanse. Brak poprawnej odpowiedzi na dwa pytania powodował odpadnięcie z gry. Za jedną złą odpowiedź lub jej brak - zawodnik tracił jedną szansę. Ci, którzy odpowiedzieli, co najmniej na jedno pytanie, przeszli do etapu drugiego. W tym etapie każdy z grających miał tyle szans, ile wyniósł z I Etapu. Uczestnicy po udzieleniu poprawnej odpowiedzi wskazywali dowolnego zawodnika do następnego pytania. Prowadzący rozpoczynał zadawanie pytań od pierwszego w kolejności zawodnika. Jeśli nie udzielił on dobrej odpowiedzi, tracił jedną szansę, a prowadzący zadawał kolejno następne pytania kolejnym graczom. Uczniowie byli znakomicie przygotowani za co składamy serdeczne podziękowania. Konkurs odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.

            Zwyciężczynią została uczennica klasy 6a Oliwia Smorońska.

            Wielkie brawa dla wszystkich uczestników. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

            red. Ilona Solarz

        • Działania z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu
          • Działania z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

          • Dnia 6.02.2024 roku w naszej szkole odbyły się różnorodne działania związane z promocją bezpiecznego korzystania z Internetu.

            Przeprowadzono konkurs dotyczący tematyki bezpieczeństwa w sieci, co miało na celu nie tylko edukację, ale również motywację uczniów do pogłębiania wiedzy na ten temat.

            Każda klasa miała za zadanie stworzenie oryginalnego i interesującego przedstawienia lub prezentacji na temat Bezpieczeństwa w sieci. DBI to kluczowy obszar w dzisiejszym świecie cyfrowym

            Działania zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznych praktyk online. Oceniamy je jako bardzo udane i korzystne dla społeczności szkolnej.

            Dzien_Bezpiecznego_Internetu_6b.pptx

            Dzien_Bezpiecznego_Internetu_7b.mp4

            Dzien_Bezpiecznego_Internetu_6a.mov

             

            red. Agata Pietrzyk

        • Działamy z IMPETEM
          • Działamy z IMPETEM

          • Edukacja wczesnoszkolna drugie półrocze zaczęła z przytupem!

            W klasach I-III naszej szkoły rozpoczęliśmy realizacje projektu SZKOŁA DZIAŁAJĄCA Z IMPETEM. Jest to program promujący ekologie i segregacje śmieci.  Na stronie internetowej projektu możemy przeczytać:

            „Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. Dzięki naszym staraniom, mamy realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych. Chcemy, aby dzięki nam dzieci wiedziały, jak należy segregować odpady i dlaczego powinny to robić. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposób ma przekazywać wiedzę, pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać. Nasza kampania to sposób na edukację ekologiczną, która przynosi efekty.”

            W naszych klasach już podjęliśmy pierwsze kroki w celu realizacji projektu. Klasa III a odbyła zajęcia wprowadzające w świat projektu edukacyjnego. Poznaliśmy bohaterów projektu – butelkę o imieniu Impet oraz śmieciarkę Miecię, a także oglądnęliśmy jej pierwszą przygodę. Zrealizowaliśmy też styczniową kartę pracy projektu. Zadanie polegało na wykonaniu pojemnika na kredki z butelki plastikowej. Już od pierwszych zajęć dzieci wesoło i ochoczo zabrały się do pracy, bardzo spodobali im się nowi bohaterowie i z chęcią wykonali pierwsze zadanie!

            Nasze działania w projekcie można śledzić na stronie projektu: www.dzialajzimpetem.pl

            Red. W. Kępa

        • Zapraszamy do udziału w konkursie "Sing a song"
          • Zapraszamy do udziału w konkursie "Sing a song"

          • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

            Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w XXI Rajbrockim  Konkursie Piosenki Angielskiej „Sing a song”

             

            POSTANOWIENIA OGÓLNE

            1. Konkurs jest organizowany pod nazwą Konkurs “Sing a song” (zwany dalej: Konkursem).
            2. Organizatorem Konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie, 32-725 Rajbrot 362, woj. Małopolskie, tel./fax (014) 685-29-80, adres e-mail: www.spszkolarajbrot.edupage.org
            3. Konkurs odbędzie się 10 kwietnia 2024 o godz. 9.00.
            4. Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: solarzilona@gmail.com
            5. Uczestnicy zgłaszają swój udział od dnia 12 lutego 2024 do dnia 5 kwietnia 2024.
            6. Konkurs kierowany jest do uczniów z rejonu powiatu bocheńskiego (zwanymi dalej uczniami lub Uczestnikami Konkursu).

            ZASADY KONKURSU

            Cele Konkursu:

            • promocja młodych talentów,
            • rozwijanie kreatywności u uczniów,
            • promocja aktywnych form spędzania czasu,
            • wyszukanie ciekawych osobowości i talentów.

            ETAP KONKURSOWY

            Uczniowie z rejonu powiatu bocheńskiego prezentują przygotowaną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Utwór można zaprezentować z akompaniamentem, podkładem muzycznym lub a cappella. W tym roku uczestnicy nie są ograniczeni żadną tematyką tzn. można zaprezentować ulubioną piosenkę w języku angielskim. 

                   Warunki uczestnictwa:

            • prezentacja powinna nie być dłuższa niż 7 minut

            W mailu wraz z kartą zgłoszenia należy podać imię i nazwisko ucznia, klasę, adres szkoły i telefon oraz nazwisko nauczyciela- opiekuna.

                    Kryteria oceny:

            • Organizator powołuje komisję festiwalową, która oceniać będzie: muzykalność, walory głosowe, ogólny wyraz artystyczny, osobowość sceniczną uczestnika oraz wymowę i świadomą interpretację słów piosenki.
            • Komisja konkursowa ocenia występ według ww. kryteriów.
            • Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi w dzień finału.
            • Lista nagrodzonych zostanie także umieszczona na szkolnej stronie internetowej szkoły.
            • Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy.

             

            Uwagi Końcowe:

            • Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga jury i organizator konkursu.
            • Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.                            

             

                                                                                                                          Serdecznie zapraszamy.

            red. Ilona Solarz

            Dokumenty do pobrania: 

            Powiatowy_Konkurs_Piosenki_Angielskiej_2024_regulamin.pdf

            Klauzula_RODO_Konkurs_piosenki_angielskiej.pdf

            Zalacznik_1_Karta_zgloszenia.pdf

            Zalacznik_2_Zgoda_na_upublicznianie_wizerunku.pdf

            Zalacznik_3_Prawa_autorskie_-_oswiadczenie.pdf

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

        brak danych