• Dzień Bezpiecznego Internetu  w edukacji wczesnoszkolnej
          • Dzień Bezpiecznego Internetu w edukacji wczesnoszkolnej

          • Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu, który bardzo sprawnie wkradł się w każdą dziedzinę naszego życia.

            Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest po raz 19, a inauguracja obchodów rozpoczęła się 7 lutego.

            O bezpiecznym korzystaniu z internetu należy pamiętać przez cały rok. Uczniowie klas III postanowili poszerzyć swoje wiadomości w tym temacie. Obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „W spirali agresji, czyli wojny braci”, odbyły się liczne rozmowy i pogadanki, poznaliśmy dodatnie i ujemne strony korzystania z internetu. Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczne, z których powstała wystawa prac.

            W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu objęte zostały honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            red. Lucyna Paruch

        • Bal karnawałowy w klasach I -III
          • Bal karnawałowy w klasach I -III

          • W ostatni poniedziałek, najmłodsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w balu karnawałowym. Zabawę poprzedziła tematyka lekcji, nawiązująca do hucznych zabaw, organizowanych tuż przed Środą Popielcową, rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. Ciekawostką podczas omawiania tematu, związanego z karnawałem, okazała się sama etymologia tego słowa – wszyscy kojarzyli je raczej
            z zabawą, biesiadą i tańcami, a okazało się, ku ogromnemu zaskoczeniu dzieci, że słowo pochodzi od łacińskiego „caro vale”, oznaczającego dosłownie „żegnaj mięso”, czyli pośrednio nawiązanie do rozpoczynającego się postu, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

            Bal najmłodszych dzieci poprowadziły animatorki, które swoimi strojami, kolorowymi światełkami oraz dekoracją sali wprawiły uczestników w jeszcze lepszy i weselszy nastrój. Sami uczniowie po raz kolejny zaskoczyli innych swoimi pięknymi przebraniami. I tak na balu bawiły się postaci z przeróżnych bajek i komiksów a wśród nich Supermani, Batmani, księżniczki, wróżki, piraci. Niektórzy zdecydowali się na strój, odnoszący się do wymarzonego zawodu, który chcieliby wykonywać w przyszłości. Byli więc wśród nas stróże prawa, pielęgniarka a nawet ratownik medyczny.

            Po szaleństwach na parkiecie przy świetnie znanych wszystkim utworach, po wzięciu udziału w kilku konkurencjach i zabawach grupowych, dzieci, by złapać oddech ustawiły się cierpliwie w długiej kolejce po to, by otrzymać od prowadzących zwierzaka, zrobionego na ich oczach z …. balona!

            Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz rumiane od parkietowego szaleństwa policzki 😊

            red. Aneta Radzięta

          • Udział w Przeglądzie Grup Cygańskim

          • Jak co roku, w ostatnią niedzielę karnawału do Lipnicy Murowanej tłumnie ściągają liczni goście, aby uczestniczyć w Zapustnym Przeglądzie Grup Cygańskich i nacieszyć oko nie tylko samymi występami ale posłuchać również przepięknego śpiewu pieśni cygańskich, przy akompaniamencie instrumentów oraz podziwiać piękne stroje, mieniące się feerią barw. Podobnie jak w ubiegłym roku, naszą szkołę reprezentowali uczniowie obecnych klas III, z tą różnicą, że w obecnym Przeglądzie wystąpiły same piękne Cyganki. Mimo, że zabrakło chętnych do wystąpienia przed dużą publicznością chłopców, wśród odważnych dziewczyn znalazła się jedna, która zgodziła się przejąć rolę Cygana.

            Miło nam poinformować, że występ naszej grupy spodobał się na tyle jury, że postanowiono przyznać naszej szkole II miejsce. Uczennice, prócz ogromnej satysfakcji z wygranej ale i z pokonania dużego stresu, który towarzyszył niektórym tuż przed występem, otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 400 złotych oraz pamiątkowy dyplom.

            Żegnając się z publicznością słowami „My już odjeżdżamy, z wami się żegnamy. Obiecujemy, że za rok znów się spotkamy” już zobligowały naszą szkołę do uczestniczenia w kolejnym Przeglądzie więc nie pozostaje nic innego, jak dotrzymać danego słowa 😊

            Dziewczynkom serdecznie gratulujemy pięknego występu, a wszystkich, którzy nie mogli być z nami w niedzielne popołudnie, zachęcamy do obejrzenia retransmisji występu (od 1:19:30) pod poniższym linkiem:

            https://www.youtube.com/watch?v=5OFPlndPZ2c

            Fotorelacje z występów można obejrzeć na stronie Gminnego Domu Kultury:

            https://kulturalipnica.pl/aktualnosci/ech-cyganskie-tabory-przy-ogniskach-wieczory/

            Autorem zdjęć i nagrań jest pan Paweł Heród.

            red. Aneta Radzięta

        • Karnawałowy, tłustoczwartkowy bal :)
          • Karnawałowy, tłustoczwartkowy bal :)

          • W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale.

            Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale.

            Można zmienić się w królewnę, w królewicza można też,

            są cyganki, wróżki, żabki, jest i batman, jest i jeż.

            Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w Tłusty Czwartek - 16 lutego. Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, pszczoły… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczniowie z żalem opuszczali szkołę. Bal umożliwił uczniom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

            Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok!

            red. Ks. Krzysztof Jankowski

        • Najsłodszy dzień w roku - tłusty czwartek
          • Najsłodszy dzień w roku - tłusty czwartek

          • Jak tradycja stara każe
            w domu, sklepie, biurze, w barze,
            wszędzie pączek dziś króluje,
            każdy chętnie go smakuje.
            Z dżemem, z cukrem, z wisienkami,
            wszędzie pączek dzisiaj z nami.
            Dziś kalorii nikt nie liczy,
            wszędzie moc pysznych słodyczy.
            W Tłusty Czwartek przez dzień cały
            słodkim królem – pączek mały!

            W ostatni tydzień karnawału uczniowie klas młodszych tradycyjnie kosztowali pysznych pączków i faworków przygotowanych przez rodziców.

            red. Barbara Golemiec

        • Śpiewali w języku angielskim
          • Śpiewali w języku angielskim

          • Dnia 16 lutego w naszej szkole odbył się powiatowy konkurs piosenki anglojęzycznej „Sing a song”. Do konkursu zgłosiło się osiemnastu uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Brodzińskiego, Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu oraz Szkoły Podstawowej w Rajbrocie. Na konkurs uczniowie przybyli z opiekunami panią Pauliną Mikulską oraz Joanną Irzykowską. Uczestnicy byli oceniani pod względem dwóch kryterium językowego (wymowa, interpretacja utworu) oraz muzycznego (choreografia, ruch sceniczny, poczucie rytmu i słuchu). Ogólna liczba punktów do zdobycia za każde kryterium to 10 punktów. W jury zasiedli nauczyciele opiekunowie uczniów, którzy nie mogli oddać głosu na swojego podopiecznego. Konkurs był okazją na zacieśnienie współpracy między szkołami oraz rozwijaniem pasji uczniowskich. Po burzliwych obradach wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            1. miejsce: Kalina Wojtalik „Saving all my love” SP nr 2

            2. miejsce: Zuzanna Pilch „Can’t help falling in love” SP nr 2

            3. miejsce: Kalina Satała „ A thousand years” SP nr 2

            4. miejsce: Dudziak Kamil „Play with fire” Sp Nowy Wiśnicz

            5. miejsce: Karolina Smutek „My heart will go on” SP nr 2

            6. miejsce: Gabriela Wilczek „Perfect” Sp Rajbrot

            7. miejsce: Zgłobicka Julia „Sealed” Sp Nowy Wiśnicz

            8. miejsce: Anna Hełmecka „The greatest Sia” SP Nowy Wiśnicz

            9. miejce: Gabriela Kruk „ What you do” SP Nowy Wiśnicz

            10 miejsce: Katarzyna Kanownik „A whole world”

            Zachęcamy do zobaczenia zdjęć i filmów z konkursu.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i chęci zaprezentowania się. Do zobaczenia za rok!

            red. Ilona Solarz

        • Walentynkowa poczta życzliwości
          • Walentynkowa poczta życzliwości

          • Na korytarzu budynku szkolnego klas 1-3 przez dwa dni stała skrzynka, do której uczniowie mogli wrzucać własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe. Najmłodsi wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością, bo pojawiały się kartki życzliwości w formie kwiatków, serduszek, gwiazd, słoneczek, bogato zdobionych. Adresatom przekazywane były podczas długiej przerwy. Radości nie było końca. Wiele osób wyraziło serdeczność wobec koleżanek czy kolegów.  

        • Wzbogacamy słownictwo języka nowożytnego
          • Wzbogacamy słownictwo języka nowożytnego

          • Nasza szkoła kontynuuje rozpoczętą współpracę z programem "InstaLing dla Szkół" w ramach nauczania słownictwa z języka angielskiego. Program InstaLing dla Szkół daje nauczycielowi, uczniom i rodzicom bezpłatny dostęp do InstaLing w ramach programu szkolnego. Dodatkowo nauczyciel dostaje bieżące wsparcie we wdrożeniu i używaniu systemu od zespołu InstaLing. Uczniowie dostają przydzielone przez nauczyciela słownictwo i rozwiązują zadania z nim związane. Aplikacja jest dla uczniów atrakcyjna, gdyż można z niej korzystać z dowolnego urządzenia a ukończenie sesji nie zajmuje więcej niż 10 minut. Nauka z insta.ling przyczyniła się do podniesienia jakości kształcenia w zakresie leksyki z języka angielskiego. W ramach pracy na aplikacji szkoła i nauczyciele prowadzący są nagradzani dyplomami uznania.

            red. Ilona Solarz

        • Spotkania w ramach programu Archipelag Skarbów
          • Spotkania w ramach programu Archipelag Skarbów

          • W dniach 26 - 27 stycznia uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w programie rekomendowanym Archipelag Skarbów.

            Archipelag Skarbów® to żywy i dynamiczny program profilaktyczny prowadzony przez zespół trenerów posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności potwierdzone ważnym certyfikatem wydanym przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN).

            Program składa się z trzech podstawowych elementów:

            • Dwudniowe warsztaty dużej grupy młodzieży (około 4 godziny lekcyjne każdego dnia);

            • Spotkanie dla rodziców;

            • Szkolenie dla Rady Pedagogicznej.

            Program autorstwa doktora psychologii Szymona Grzelaka z zakresu profilaktyki zintegrowanej, łączący w sobie elementy profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych, profilaktyki alkoholowej i narkotykowej. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do odroczenia współżycia aż do małżeństwa.

            Archipelag Skarbów® pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media. Główne tematy, które porusza, to: szczęście w życiu, miłość i seksualność w kontekście dojrzałego, trwałego związku. Zawiera elementy warsztatu pracy nad komunikacją, zachowaniami agresywnymi, asertywnością. Prowadzony jest w formie multimedialnego show dostosowanego do młodych odbiorców. W ramach programu odbywają się dwa mityngi z uczniami, szkolenie dla Rady Pedagogicznej oraz spotkanie z rodzicami. Program Archipelag Skarbów® znajduje się w bazie programów rekomendowanych prowadzonej w ramach systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego, gdzie został oceniony na poziom II (w skali I – III) – „dobra praktyka”. System rekomendacji jest prowadzony przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.

            red. Monika Krakowska

        • Elementy escape roomu i kodowania na lekcjach języka angielskiego
          • Elementy escape roomu i kodowania na lekcjach języka angielskiego

          • Dnia 25 stycznia odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta dla nauczycieli kontraktowych i stażystów w ramach awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela dyplomowanego. Lekcja otwarta miała miejsce w grupie klas 8a i 8b z języka angielskiego.

            Temat lekcji: Powtórzenie wiadomości z działu podróżowanie z zastosowaniem elementów escape roomu i kodowania.

            Scenariusz zajęć przedstawiał się następująco:

            Wprowadzenie

            Po wejściu do klasy uczniowie przenoszą się na pokład pociągu, który ma zabrać ich do Anglii. Uczniowie rozpoczynają swoją podróż. Ich zadaniem jest rozwiązanie  zagadek, które pozwolą im uzyskać hasło i dotrzeć do klucza, by uwolnić się z pokoju zagadek. Przechodząc do kolejnych stacji otrzymują wskazówki dotyczące kolejnych przystanków ich podróży.

            Część właściwa lekcji:

            Stacja 1.

            Uczniowie wykorzystując podane przez nauczyciela wskazówki znajdujące się w kopercie zajmują miejsca w odpowiedniej strefie w klasie który od tej pory staje się pociągiem. Następnie rozwiązują zadanie znajdujące się w kopercie. Na wykonanie każdego zadania uczniowie mają określony czas. Uczniowie muszą podać angielskie nazwy rzeczy które wzięliby w zagraniczną podróż. Ponadto, maja za zadanie podać rodzaje zakwaterowania w języku angielskim oraz przykłady środków transportu. Zadanie jest dla nauczyciela okazją do rozwinięcia rozmowy w języku obcym z uczniami.

            Stacja 2.

            Nauczyciel wykorzystuje 5 gotowych tekstów pozdrowień na pocztówki (przykładowych do egzaminu) i każdy z nich tnie na 4 fragmenty. Każdy fragment koduje, posługując się generatorem kodów QR. Następnie układa je wszystkie na macie w różnych miejscach. Klasę dzieli na grupy i każdej z nich wręcza… polecenie egzaminacyjne do pocztówki. Zadaniem uczniów jest odszukać 4 fragmenty pozdrowień, które pasują do ich polecenia i ułożyć je we właściwej kolejności. Zadanie zaliczają te grupy, które zapiszą poprawny ciąg (np. A2 – H8 – G5 – 3D) fragmentów swojej pocztówki. Grupa która jako pierwsza wykona zadanie prawidłowo otrzyma kopertę z następnym zadaniem.

            Stacja 3. Z chwilą przeczytania grupa będzie mogła przystąpić do wykonania zadania. W dalszej części każda grupa będzie miała za zadanie napisać wspólnie tekst.

            Uczniowie mają określony czas na wykonanie pocztówki następnie wspólnie czytamy na głos nasze zadania i sprawdzamy czy zawarliśmy wszystkie informacje. W zadaniu liczy się poprawność i sprawność napisania kartki. Grupa, która po zakończeniu zadań uzyska najwięcej punktów i otrzymuje klucz do pokoju zagadek i tym samym wygrywa rywalizację.

            Podsumowanie:

            Za pomocą kolorowych kartek uczniowie oceniają osiągnięcie każdego z celów lub punktów nacobezu. W pralce pierzemy to, co mogłoby być lepsze podczas wspólnej pracy, w walizce zabieramy ze sobą to, co chcemy zachować w pamięci, a do kosza wyrzucamy to, co nam się nie podobało.

            red. Ilona Solarz

        • Sprawozdanie z realizacji innowacji pedagogicznej „English Advent Challanges” „Angielskie wyzwania adwentowe”
          • Sprawozdanie z realizacji innowacji pedagogicznej „English Advent Challanges” „Angielskie wyzwania adwentowe”

          • Autor innowacji: Ilona Solarz

            Rodzaj innowacji: Innowacja dotyczyła nowatorskich rozwiązań metodyczno-organizacyjnych

            Miejsce innowacji: Szkoła Podstawowa w Rajbrocie

            Termin realizacji: grudzień/styczeń 2022/2023

            Zakres innowacji: Klasy 7 oraz 8ab grupa mocna

            Podsumowanie:

            Na przełomie grudnia i stycznia w szkole realizowana była innowacja pedagogiczna, metodyczno-organizacyjna „English Advent Challanges” „Angielskie wyzwania adwentowe”. Innowacją zostały objęte klasy 7a oraz 8ab. Celem innowacji był rozwój i doskonalenie umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy z zakresu języka angielskiego. Poprzez podjęte wyzwania uczniowie udoskonalili umiejętność pisania w języku obcym. Listy i kartki świątecznych w języku angielskim przyczyniły się do poszerzenia słownictwa. Nawiązując kontakt z rówieśnikami z Portugalii uczniowie kształtowali postawę tolerancji i otwartości. Ponadto, przełamywali barierę językową oraz zrozumieli jak istotna w dzisiejszych czasach jest komunikacja w języku angielskim. Innowacja miała na celu połączenie zainteresowań uczniów z językiem angielskim. Szansą ku temu okazało się wyzwanie polegające na zaśpiewaniu kolędy lub piosenki okołoświątecznej w języku angielskim. Uczniowie entuzjastycznie podjęli się wyzwania tłumacząc sobie teksty piosenek tak aby znać ich sens. Innowacja została przeprowadzona na zajęciach obowiązkowych a także na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego.

            Na zajęciach frekwencja uczniów była wysoka. Uczniowie wykazywali się twórcza postawą, dociekliwością i wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu. Pracując w grupach dzieci rozwijały kompetencje społeczne, doskonaliły komunikację, uczyły się organizacji pracy i współodpowiedzialności za nią. Ważna umiejętnością była sztuka prezentacji własnych prac przed klasą. Z ankiet uczniów wynika, że większość przychodziła na zajęcia z własnej inicjatywy. Większość z nich uznała że zadania podejmowane podczas innowacji były dosyć łatwe. Według uczniów zajęcia innowacyjne pomogły im rozwinąć korespondencję z rówieśnikami z zagranicy. Poszczególne wyzwania realizowane w ramach innowacji zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

        • Stulecie urodzin pani Franciszki Nowak
          • Stulecie urodzin pani Franciszki Nowak

          • Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wzięli udział w wyjątkowej uroczystości. Mieszkanka Rajbrotu, absolwentka naszej szkoły, Pani Franciszka Nowak w tym roku, 8 lutego skończyła bowiem 100 lat. Z życzeniami pospieszył w imieniu naszej szkoły Ksiądz Krzysztof wraz z uczniami, a w imieniu mieszkańców Gminy Lipnica Murowana życzenia złożył Pan Wójt Tomasz Gromala. Odśpiewanego „Dwieście lat” jubilatka wysłuchała ze wzruszeniem. Mimo zacnego wieku Pani Franciszka jest w wyśmienitej formie. Cieszy się zarówno dobrym zdrowiem fizycznym, jak i wciąż bystrym umysłem, a za życzenia i wspólne świętowanie urodzin, serdecznie podziękowała i przekazała pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej. Jubilatce życzymy kolejnych lat w zdrowiu i w dającym jej tyle radości otoczeniu bliskich.

            red. Ks. K. Jankowski

        • REGULAMIN	SZKOLNEGO	KONKURSU „MAM TALENT” W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
          • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „MAM TALENT” W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

          • CELE KONKURSU:

            •           popularyzowanie działań artystycznych

            •           rozwijanie kreatywności

            •           promowanie młodych talentów

            •           rozwijanie zainteresowań uczniów

            •           promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu

                       wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

            UCZESTNICY KONKURSU:

            Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie , którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia

            Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów (do 3 osób).

             

            TERMIN KONKURSU

            22.03.2023r. 

            FORMA KONKURSU:

            Krótka prezentacja:

            •           śpiew

            •           taniec

            •           pokaz umiejętności gry aktorskiej

            •           pokaz sprawności fizycznej

            •           gra na dowolnym instrumencie

            •           recytacja

            •           zdolności manualne (np. origami) lub plastyczne

            INFORMACJE OGÓLNE:

            •           Prezentacja nie może być dłuższa niż 5 minut.

            •           W przypadku utworu muzycznego prezentacja dotyczy jednej piosenki lub utworu. Wykonawca może wystąpić z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym (nagranym na płycie CD lub innym nośniku i opatrzonym imieniem i nazwiskiem wykonawcy oraz tytułem).

            •           W przypadku talentu plastycznego (lub innego manualnego) uczeń wykonuje pracę plastyczną w czasie trwania konkursu (ok. 45 min.). Uczeń ma zapewniony „kącik pracy”, przynosi jednak własne przybory.

            •           Talenty uczestników oceniać będzie jury złożone z wybranych nauczycieli i rodziców.

            •            Finalistów wyłania jury podczas narady, po zakończeniu występów. O wyniku decyduje suma punktów.

            Chętni zgłaszają się do wychowawców, do 15.03.2023r., informują o sposobie swojej prezentacji i ustalają szczegóły. 

            Koordynator: Lucyna Paruch

        • REGULAMIN MIĘDZYPOWIATOWEGO  KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA UCZNIÓW KLAS I – III
          • REGULAMIN MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA UCZNIÓW KLAS I – III

          • I CELE  KONKURSU

            Celem  konkursu jest:

            · popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,

            · kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,

            • popularyzacja roweru jako środka transportu,
            • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, w drodze do i ze szkoły,
            • utrwalenie i usystematyzowanie podstawowych zagadnień z zakresu edukacji komunikacyjnej,
            • wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym, bezpiecznym środowisku.

            II ORGANIZATORZY  KONKURSU

            1. Organizatorami  konkursu są:

            · Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie.

            III ZASADY ORGANIZACYJNE

            1. Konkurs przebiega  w dwóch etapach:
            • na etapie szkolnym
            • na etapie  międzypowiatowym.  
            1. Do konkursu na etapie szkolnym mogą przystąpić chętni uczniowie z każdej klasy. Nauczyciele danej szkoły organizują przebieg etapu szkolnego i wyłaniają najlepszych.
            2.  Do etapu międzypowiatowego przechodzą trzy osoby, które zdobyły największą liczbę punktów.  Uczestnicy konkursu międzypowiatowego rozwiązują pisemnie  przygotowane zadania w określonym czasie.
            3. Zadania dotyczą:
              • zasad i przepisów ruchu pieszych i rowerzystów,
              • znaków drogowych,
              • sytuacji w ruchu drogowym.

            IV TERMINY

            1.  Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym odbędzie się 10.05.2023r. o godzinie 9:00 w budynku edukacji wczesnoszkolnej.

             

                                                                                                      Organizator: mgr Lucyna Paruch

        • Gminne zawody w koszykówce dziewcząt i chłopców
          • Gminne zawody w koszykówce dziewcząt i chłopców

          • W dniu 23 stycznia 2023 roku w Lipnicy Murowanej odbyły sią zawody dziewcząt i chłopców w minikoszykówce młodszych grup oraz w koszykówce starszych roczników. Nasze drużyny bardzo ładnie zaprezentowały swoje umiejętności koszykarskie. W rozgrywkach minikoszkówki zarówno chłopcy i dziewczęta zajęły I miejsce. Drużyna dziewcząt uzyskała wynik 24:10, a chłopcy 20:12.

            Drużyna dziewcząt: Bukowiec Natalia kl. 6a, Fitrzyk Roksana kl. 6a, Kruk Monika kl. 6a, Wilczek Gabriela kl. 6b, Trojan Magdalena kl. 6b, Bieniek Natalia kl. 6b, Pietrzyk Natalia kl. 5a, Tabor Julia kl. 5b, Fitrzyk Martyna kl. 5b, Łacna Katarzyna kl. 5b.

            Zespół chłopców: Domas Adrian kl. 6a, Hus Patryk kl. 6a, Plewa Igor kl. 6a, Surma Jakub kl. 6a, Bieniek Konrad kl. 6b, Fąfara Maciej kl. 6b, Nowicki Bartosz kl. 6b, Trojan Krzysztof kl. 6b, Trojan Filip kl. 5b, Leśniak Krzysztof kl.4.

            W starszej grupie dziewczynki pokonały swoje rywalki 54:6, natomiast chłopcy ulegli kolegom z Lipnicy Murowanej 2:16.

            Drużyna dziewcząt: Ewa Cudejko kl. 8b, Sylwia Rębilas kl. 8a, Amelia Leśniak kl. 8a, Wiktoria Okrasińska kl. 8a, Jagoda Gajec kl. 7, Emilia Bukowiec kl. 7, Julia Sikora kl. 7.

            Zespół chłopców: Szymon Franczak kl. 8b, Bartłomiej Bukowiec kl. 8b, Samuel Dekert kl. 8a, Piotr Fąfara kl. 8a, Kacper Tabor kl. 8a,  Mikołaj Matlęga kl. 7.

            Mecze sędziował Pan Krzysztof Janiczek za co serdecznie dziękujemy.

            Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

            red. Jolanta Hojda

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

        brak danych