Dwudziesta rocznica Europejskiego Dnia Języków to wyjątkowy czas, by przypomnieć młodym ludziom, że nauka języków obcych jest bardzo ważna, a ich znajomość znacznie ułatwia życie i pozwala znaleźć lepszą pracę. Języków uczymy się przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią. Język to nie tylko słowa, ale też sposób myślenie i postrzegania świata. Uczniowie z każdej klasy wykonali wspaniałe prace, które początkiem listopada udekorowały nasz korytarze stając się źródłem wiedzy o kulturze i historii danego kraju. Poziom wykonania prac przerósł nasze oczekiwania i wybór tej najlepszej był niezwykle trudny. Ostatecznie wygrała klasa 5b. Wszystkim bardzo gratulujemy.
Każdy język ma swój stół z powyłamywanymi nogami, trudnymi do wypowiedzenia słowami, zdaniami. Przygotowałyśmy więc językowe łamańce. Uczniowie mogli się zmierzyć z tym niełatwym zadaniem. Dużo było przy tym śmiechu i dobrej zabawy. Plączące język słowa ostatecznie poddawały się i każde brzmiało swym właściwym, poprawnym odcieniem. Jak uczyć się języków to śpiewająco. Chórzyści zaśpiewali "Panie Janie" w kilku językach - wyszło im wspaniale. Wielojęzykowy kanon przypomina o tym, ze warto się uczyć i nie jest to aż takie trudne.
Również młodsze dzieci włączyły się i wykonały prace plastyczne związane z nauką języków obcych.
Uczniowie klasy 1b poznawali flagi różnych krajów europejskich, utrwalili nazwy kolorów po angielsku oraz słuchali piosenki "Hello in different languages". Dzięki tej piosence można było dowiedzieć się, jak powiedzieć "cześć" w kilku językach. Najwięcej radości sprawiły uczniom kolorowanki, przedstawiające najważniejsze atrakcje i symbole związane z omawianymi krajami.
Ponieważ nie mogliśmy się spotkać wspólnie na sali gimnastycznej, dlatego też w nieco skromniejszy sposób dokonaliśmy podsumowania tego wydarzenia i obdarowaliśmy słodkościami wszystkich zaangażowanych. Dziękujemy i zachęcamy do codziennej zabawy z językami (nie)obcymi!
Nauczyciele języków obcych