• Herbatka u króla Anglii

          • W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Z kulturą mi do twarzy" pierwszoklasiści poznając tradycje i zwyczaje krajów europejskich zorganizowali na lekcji piątej "Five o'clock". Wprawdzie według Brytyjczyków godzina piąta w ciągu dnia jest najlepszą porą na chwilę przerwy z lekką przekąską i filiżanką herbaty, jednakże uczniowie o tej godzinie już odpoczywają po lekcjach w domu. Dlatego własnie piątą godzinę lekcyjną wybrano jako odpowiednią na poznawanie kultury Wielkiej Brytanii przy filiżnace angielskiej herbaty i maślanych herbatników oraz wafelków. Każdy miał przynieść z domu filiżankę, a w dzbanku zaprzona została na styl brytyjski herbata, która przyjechała prosto z Anglii - nawet w pudełku wykonanym na styl autobusu miejskiego jeżdżącego po Londynie. Uczniowie popijając hernatę obejrzeli film edukacujny o zwyczajach tamtejszej ludności, a następnie dyskutowano o różnicach między kulturą polską a angielską. 

        • Czerwony Kapturek - Red Riding Hood
          • Czerwony Kapturek - Red Riding Hood

          • Angielski teatr amatorski ATA-m przedstawia Czerwonego Kapturka po angielsku. Uczniowie klasy czwartej lubią zabawę w teatr. Wcielanie się w różne postacie, odpowiednia dykcja, pokazywanie emocji nie jest im obce. Cieszą się, gdy efekt prób może ktoś zobaczyć. Dlatego naszego Czerwonego Kapturka pokazaliśmy młodszym kolegom i chyba bardzo się podobał, a my jesteśmy z siebie dumni. Zabawa w teatr jest też świetną nauką języka. Jaka będzie następna sztuka?

            red. Magdalena Pajor

        • Z wizytą z Wiśniczu czyli czary mary na zamku
          • Z wizytą z Wiśniczu czyli czary mary na zamku

          • Wcale nie trzeba jechać daleko, żeby spędzić miło czas, dobrze się bawić i jeszcze wiele nauczyć a do domu przywieźć niezapomniane wspomnienia i perfumy! Czwartoklasiści pojechali z wizytą do zamku, gdzie pod okiem czujnego alchemika sami skomponowali zapach pięknych perfum podczas warsztatów alchemicznych. Z cudowną i cierpliwą panią przewodnik przemierzyliśmy tę historyczna budowlę chłonąc wiedzę  podaną w niezwykle ciekawy sposób. Co prawda niektórzy najbardziej zainteresowani byli zamkowym systemem grzewczym i znajdującymi się tam kominkami, ale przecież i one wiele mówią o przeszłości. Nie mogło nas zabraknąć w Koryznówcie, przepięknym, maleńkim ale niezwykle istotnym miejscu na mapie Polski. Schodząc ze wzgórza, obejrzeliśmy jeszcze makiety zamków w wiśnickim parku i przywitaliśmy się z pomnikami znanych postaci na wiśnickim rynku. Niewielkie miasteczko odkryło przed nami swą bogatą historię i pozwoliło poznać ważnych ludzi z nim związanych. To był udany dzień!

            red. Magdalena Pajor

        • Stypendystki projektu małopolskiego z języka angielskiego
          • Stypendystki projektu małopolskiego z języka angielskiego

          • „Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”

            -Vernon Howard

            Dwie uczennice klasy siódmej Katarzyna Kanownik oraz Jagoda Gajec otrzymały w roku szkolnym 2022/2023 stypendium w ramach projektu pn. „Małopolski Program Stypendialny w ramach RPO WM”. Uczennice realizowały indywidualny plan rozwoju. W związku z czym każda z nich miała za zadanie ustalić sobie trzy cele edukacyjne do realizacji na rok szkolny. Obligatoryjnie w ramach każdego celu edukacyjnego uczennice musiały opracować prezentację multimedialną i przygotować pracę pisemną.

            Uczennice wybrały język angielski i przygotowały pracę pisemną w formie książki oraz pracę multimedialną. Kasia interesuje się tańcem, w związku z tym opisała różne typy tańców oraz pokazała własne doświadczenia z nim związane. Jagoda interesuje się przyrodą, dlatego stworzyła booklet związany z ptakami leśnymi. Połączenie języka angielskiego z pasją uczennic niewątpliwie wpłynęło na podniesienie umiejętności leksykalnych oraz poszerzenie zasobu słownictwa. Realizacja zadania sprawiła, że wiedza pozostanie na długo w pamięci stypendystek. Życzymy powodzenia w kolejnych latach i powtórzenia sukcesu!

            red. Ilona Solarz

        • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

          • Dnia 13.06.2023r. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego!

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            PRZEWODNICZĄCA SZKOŁY: Katarzyna Kanownik

            ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ SZKOŁY: Jakub Radzięta

            SKARBNIK: Krzysztof Krawczyk

            Opiekunami Samorządu Uczniowskiego na nową kadencję zostali wybrani:

            Barbara Wieciech

            Ks. Krzysztof Jankowski

        • Uczeń Roku 2023 wyłoniony!
          • Uczeń Roku 2023 wyłoniony!

          • 12 czerwca odbył się ostatni etap konkursu, mający na celu wyłonienie spośród 5 kandydatów Ucznia Roku 2023. Konkurs został ogłoszony we wrześniu wśród uczniów klas I – III. Przez cały rok kandydaci mieli okazję uzyskać punkty za poszczególne osiągnięcia, wskazane w regulaminie. Ostatnim etapem było zaprezentowanie swoich osiągnięć podczas apelu szkolnego, po czym nastąpiło tajne głosowanie wśród wszystkich uczniów i uczących nauczycieli. Walka była zacięta, jednak od początku na prowadzenie wysuwał się jeden z kandydatów, głównie dzięki licznym konkursom na różnych szczeblach oraz zainteresowaniom, które rozwija, uczęszczając na zajęcia pozalekcyjne. I to właśnie one przesądziły o wygranej bowiem nasz zwycięzca w tajnym głosowaniu zdobył największą liczbę punktów wraz z uczennicą klasy III b.

            Miło nam poinformować, że Uczniem Roku 2023 został Jan Krawczyk z klasy II. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy III b – Magdalena Tabor, która została pokonana różnicą tylko dwóch punktów.

            Na zwycięzcę czeka nagroda, ufundowana przez Radę Rodziców, którą odbierze z rąk Pani Dyrektor na uroczystym apelu. Jasiowi (co ciekawe, ubiegłoroczny zwycięzca również nosił to imię) gratulujemy wygranej a pozostałym aspirującym odwagi, ale również samego udziału w konkursie. Pamiętajmy, że aby zostać kandydatem trzeba, prócz spełnienia kryteriów Regulaminu, cieszyć się zaufaniem swoich klasowych kolegów i koleżanek, bowiem to oni wyznaczają swojego pretendenta.

            red. Aneta Radzięta

        • Smaki Grecji na zajęciach kulinarnych w klasie drugiej
          • Smaki Grecji na zajęciach kulinarnych w klasie drugiej

          • W ramach projektu "Z Kulturą mi do twarzy’’ w klasach młodszych odbyły się warsztaty kulinarne – "Smaki Grecji’’ - w czasie których uczniowie wykonali sałatkę grecką. Przed rozpoczęciem prac, dzieci obejrzały film edukacyjny o Grecji, poznały kulturę tego kraju, najbardziej znane miejsca, potrawy. Z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do wykonania sałatki. Podzieliły się obowiązkami, samodzielnie kroiły paprykę, pomidory i ogórki. Nie obyło się bez płaczu przy krojeniu cebuli. Jednak dzieci nie poddały się i wytrwale pracowały do samego końca. Tylko nieliczni uczniowie – najodważniejsi - skusili się na spróbowanie oliwek czarnych i zielonych. Dzieci, ucząc się w czasie zajęć, bawiły się wspaniale.

            red. Barbara Golemiec

        • Bieg o Puchar Wójta
          • Bieg o Puchar Wójta

          • 6 czerwca miał miejsce Bieg o Puchar Wójta Gminy Lipnica Murowana. Zawody odbywały się na stadionie Macierzy w Lipnicy Dolnej i zgromadziły ponad 200 uczestników. W biegu mógł wystartować każdy chętny, ostatecznie z naszej szkoły do biegu przystąpiło 96 uczniów. Imprezę otworzył Pan Honoriusz Piech pomysłodawca i pierwszy organizator biegu oraz Wójt Gminy Tomasz Gromala. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Na wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy uplasowali się od I do VI miejsca: I miejsce - Ksawery Mulka, II miejsce Kacper Domas, VI miejsce Aleksander Goc, I miejsce - Róża Dekert, VI miejsce - Maja Gajec, I miejsce - Krzysztof Leśniak, II miejsce - Jan Rębilas, VI miejsce - Filip Mulka, I miejsce - Igor Plewa, II miejsce - Filip Trojan, V miejsce - Bartosz Nowicki, VI miejsce - Krzysztof Trojan, II miejsce - Martyna Fitrzyk, IV miejsce - Natalia Bukowiec, VI miejsce - Wiktoria Fiter, III miejsce - Szymon Frańczak, IV miejsce - Mikolaj Matlęga, V miejsce - Bartłomiej Bukowiec, II miejsce - Milena Sadowska, III miejsce - Żaneta Żak.

            red. Jolanta Hojda

        • „Czytamy przedszkolakom” – podsumowanie projektu edukacyjnego
          • „Czytamy przedszkolakom” – podsumowanie projektu edukacyjnego

          • „Czytamy przedszkolakom” to akcja realizowana przez uczniów klas ósmych w ramach przedmiotowego projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie. Zadaniem uczestników projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości.  Dzięki życzliwości Dyrekcji oraz wychowawców Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie, nasi uczniowie przez trzy miesiące cyklicznie odwiedzali przedszkolaków czytając im przygotowane bajki i opowiadania. Przy wyborze ciekawej i pouczającej literatury dziecięcej pomocą służyły młodzieży panie bibliotekarki.

            Każde z dwunastu spotkań cieszyło się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Aktywnie słuchali, z zaciekawieniem oglądali prezentowane ilustracje, chętnie odpowiadali na przygotowane przez ósmoklasistów pytania. Podczas jednego ze spotkań  przedszkolaki zaśpiewały najstarszym uczniom naszej szkoły piosenkę i zagrały na wykonanych przez siebie instrumentach. 

            Zainteresowanie dzieci spotkaniami  świadczy o dobrym przygotowaniu i zaangażowaniu ósmoklasistów w realizację projektu. Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym wyzwanie podejmą kolejni uczniowie i akcja będzie miała swoja kontynuację.

            red. Anna Piech

          • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „POLSKA PIASTÓW”

          • W maju  w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Historycznego „Polska Piastów” . Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VI, a jego główny cel to popularyzowanie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy o dziejach państwa polskiego.

            Zmagania miały charakter dwuetapowy. W I etapie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie klas IV – VI.  Do II etapu zakwalifikowało się po 2 uczniów z każdej klasy, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Podczas zmagań konkursowych uczestnicy rywalizowali indywidualnie, jak również drużynowo zdobywając punkty dla swojej klasy.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            Zmagania drużynowe

            I miejsce – kl. V b

            II miejsce – kl. V a

            III miejsce – kl. VI b

            Zmagania indywidualne

            I miejsce – Magdalena Trojan – kl. V b

            II miejsce – Alan Fitrzyk   - kl. V a

            III miejsce – Krystian Sytoń – kl. IV

            Zwycięzcy konkursu  uhonorowani zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

            red. Anna Piech

        • POKAZ DOŚWIADCZEŃ
          • POKAZ DOŚWIADCZEŃ

          • W dniu 5 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych. Wszystkie doświadczenia przygotowali i wykonali uczniowie klas 8. Pokaz zorganizowano dla uczniów młodszych, aby rozbudzić ich ciekawość, zachęcić do zdobywania umiejętności i wiedzy z chemii i fizyki, a także pokazać im piękno i niezliczone tajemnice, jakie kryje dziedzina nauk przyrodniczych. Eksperymenty pozwalają uczniom na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz uczą cierpliwości i koncentracji. Uczniowie mogli pomagać w wykonywaniu doświadczeń, co niewątpliwie było dla nich dodatkową atrakcją i pozwoliło na odkrywanie świata przez własne doświadczenia w myśl powiedzenia: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

            red. Bożena Orzeł

          • Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów na przestrzeni ostatnich dni

          • 7 czerwca społeczność szkolna zgromadziła się w głównym holu, aby odberać gratulacje, dyplomy i nagrody za osiągnięcia w szkolnych i pozaszkolnych konkursach. Pani dyrektor w imieniu wszystkich pogratulowała uczestnikom Biegu o puchar wójta, biorącym udział w zawodach piłki nożnej oraz szkolnym konkursie historycznym, który organizowany był przez nauczyciela historii Annę Piech. 

        • Młodzi artyści na deskach teatru
          • Młodzi artyści na deskach teatru

          • W maju  w ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” mogliśmy obejrzeć kolejną bajkę. Tym razem w rolę aktorów wcieliły się dzieci z klasy II A, które przygotowały "Królewnę Śnieżę i siedmiu krasnoludków". Próby trwały ponad miesiąc. Nadszedł dzień gdy drugoklasiści w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców znakomicie zaprezentowali  bajkowe postacie. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z przyjemnością  obejrzeli przedstawienie przygotowane przez swoich rówieśników. Gorące brawa, które aktorzy dostali, świadczą o udanym występie. 

        • Wycieczka śladami Patrona Szkoły
          • Wycieczka śladami Patrona Szkoły

          • „Tu w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło.” św. Jan Paweł II

            29 maja uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę do Wadowic i Inwałdu. Wyjazd odbył się w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Po dotarciu na miejsce, pierwsze kroki skierowali do bazyliki, w której mały Karol Wojtyła został ochrzczony, tam uklękli przy pamiątkowej chrzcielnicy. Następnie Zwiedzaliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II - nowoczesne muzeum multimedialne. Tam w bardzo ciekawy sposób, przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, poznali życie Papieża Polaka "od kołyski do kanonizacji". To niesamowite, że tak niedawno i niedaleko od nas żył ten Wielki Człowiek. Usłyszeliśmy, jak bardzo Papież kochał dzieci i młodzież, jakie pokładał w nich wielkie nadzieje. Korzystając z wadowickiej kolejki wspomnień, uzupełnili wiedzę, odwiedzając ważne w życiu Karola Wojtyły miejsca w Wadowicach. Nie mogło oczywiście zabraknąć słynnych kremówek. Po przyjeździe do Inwałdu grupa zwiedziła średniowieczną warownię, gdzie dzięki opowieściom przewodnika, poznała dawne metody wymierzania kar. Odważni mogli usiąść na krześle tortur lub pozwolić zakuć się w dyby. Potem obejrzeli miniaturowe budowle z całego świata m.in. Plac Świętego Piotra, wieże Eiffla itp. Na zakończenie wycieczki przeżyli moc wrażeń w tamtejszym lunaparku: pływali w pirackiej łodzi, jeździli na gokartach, najwięcej emocji dostarczyły grupowe rywalizacje w paintballu laserowym.

            red. Jolanta Hojda

        • W pienińskich okolicach
          • W pienińskich okolicach

          • Dnia 5 czerwca, ciesząc się piękną słoneczną pogodą, czując zapach przygody oraz powiew wakacji, klasy III wybrały się na wycieczkę w Pieniny. Podróż rozpoczęliśmy punktualnie z pierwszym dzwonkiem, ale tym razem uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczniów, nawet tych, którzy chcieliby, by wakacje rozpoczęły się choćby dzisiaj! Dziewczynki, należące do szkolnego chóru, szybko nawiązały nić porozumienia z kierowcą – miłośnikiem różnych gatunków muzycznych i już od początku podróży w autobusie dało się słyszeć głośny śpiew zarówno starych, dobrze znanych przebojów, jak i najnowszych radiowych hitów. W wesołej atmosferze dotarliśmy na parking w miejscowości Jaworki, z którego wyruszyliśmy do Wąwozu Homole. Niektórzy narzekali na szybkie tempo i wyboistą drogę, ale po godzinnym marszu widoki zrekompensowały wszystkim wszelkie napotkane trudności. Tym bardziej, że na końcu trasy czekał na nas nasz kierowca – okrzyknięty przez dzieci czarodziejem ze zdolnościami do teleportacji. 😊 Kierowca zaprowadził nas wprost do autokaru, gdzie wyruszyliśmy w dalszą drogę – tym razem dotarliśmy do przystani statków, by wziąć udział w rejsie po Jeziorze Czorsztyńskim i podziwiać piękną panoramę wraz z ruinami zamków. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Zaporze Czorsztyńskiej, podczas którego co niektórzy uczniowie rozmyślali już, w jaki sposób wykorzystają czas wolny. Po posiłku, zakupach oraz zjedzeniu ogromnych porcji lodów, zmęczeni, ale i zadowoleni uczniowie wrócili do autokaru, by powrócić do domu. Wprawdzie śpiew nie był już tak głośny, jak poprzednio, ale podróż upłynęła w miłej atmosferze. I tak minął kolejny dzień, wykreślony z kalendarza, w którym niektórzy odliczają już dni do wakacji.😊

            red. Aneta Radzięta

        • Działania w ramach Tygodnia Profilaktyki
          • Działania w ramach Tygodnia Profilaktyki

          • W dniu 02. 06. 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie pracownik PSSE w Bochni, pani Iwona Świętek, przeprowadziła zajęcia edukacyjne w ramach organizowanego przez naszą szkołę Tygodnia Profilaktyki.

            Tematyka zajęć dla uczniów:

            • klasy 1-3: zajęcia dotyczące higieny osobistej; 
            • klasy 4-6: choroby odkleszczowe;
            • klasy 7-8: napoje energetyczne.

            W czasie zajęć uczniowie klas I-III przypomnieli sobie zasady higieny osobistej oraz uświadomili sobie jak łatwo przenoszą się choroby wirusowe.

            Uczniowie klas IV-VI mieli okazję dowiedzieć się szczegółowo, w jaki sposób kleszcze mogą się przyczepić do naszej skóry, jak bezpiecznie je usunąć i jak zbadać, czy kleszcz był zarażony i przekazał nam Boreliozę. Zostały przekazane wskazówki jak dobrze się zabezpieczyć przed kleszczami.

            Najstarsi uczniowie naszej szkoły pracowali w grupach analizując informacje dotyczące napojów energetycznych. Uświadomili sobie dlaczego są one niebezpieczne dla zdrowia i należy ich unikać, gdyż mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia lub w skrajnych przypadkach spowodować śmierć.

            Bardzo dziękujemy osobie prowadzącej za wspaniałe zajęcia.

            red. Monika Krakowska

        • Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej
          • Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej

          • Dnia 31 maja rozegrane zostały Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół z powiatu bocheńskiego. Zespoły chłopców w wyniku losowania zostały przydzielone do dwóch grup, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Do ścisłego finału awansowało po dwie drużyny.

            GRUPA A

            Nowy Wiśnicz – Szkoła nr 2 w Bochni 0:3
            Szkoła nr 2 w Bochni –  Gawłów 1:4
            Gawłów – Nowy Wiśnicz 7:0

            GRUPA B
            Łąkta Górna– Leszczyna 2:4
            Rajbrot – Sobolów   4:0
            Łąkta Górna – Sobolów 4:2
            Leszczyna – Rajbrot 1:2
            Łąkta Górna – Rajbrot 0:3
            Sobolów – Leszczyna 1:5

            Mecz o miejsce 3:
            Szkoła  nr 2 w Bochni – Leszczyna 2:1

            Mecz o 1 miejsce:
            Gawłów – Rajbrot 4:2

             

            Gratulujemy najlepszym i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. 

            red. Krzysztof Janiczek

        • W Krainie Vesny
          • W Krainie Vesny

          • "Jedynie dzieci wiedzą, czego szukają" stwierdził Antoine de Saint-Exupery. 

            Pierwszoklasiści z okazji Dnia Dziecka udali się do Krainy Vesny w Gnojniku, gdzie znaleźli właśnie mnóstwo inspiracji plastycznych, technicznych, kucharskich podczas różnych warsztatów, które przygotowali dla nich animatorzy tego uroczego miejsca. Nalezy wspomnieć, że uczniowie udając się na tę wycieczkę zrealizowali bilet podarunkowy, który otrzymali jako nagrodę w Konkursie Palm Lipnickich. Jadąc na wycieczkę wszyscy byli ciekawi tego, co nas tam czeka. Ilość zajęć, warsztatów nas bardzo miło zaskoczyła. 

            Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazała się alejka balonowa, która zapraszała dzieci do środka altany, a w niej czekały już nakryte stoły na miarę uczty. Każdy uczestnik mógł spróbować regionalnej herbaty i skosztować pysznych ciasteczek. Po takim wstępie na środek zaprosił zgromadzonych pan Jerzy, który przeprowadził zabawę ze świeżakami, aby nasi uczniowie mogli zintegrować się z przedszkolakami z Brzeska. 

            Potem zostaliśmy podzieleni na grupy i zaczęły się warsztaty z animatorami: plastyczne, podczas których można było wykazać się kreatywnością w malowaniu na kamieniach, następnie kulinarne, bo formowano bułeczki i nadziewano ziołami oarz jadalnymi kwiatami z ogrodu Krainy Vesny, a na koniec techniczne, nazwane też przez pierwszoklasistów paplaniem się w błotku. Polegało to na tym, że uczniwoie na dzrewie formowali figury z błota i ozdabiali je elementami natury. Powstały prawdziwe arcydzieła. Ponadto animatorzy prowadzili różne konkursy sportowe: przejście pod liną, przeciąganie liny, biegi na czas, spacer przez przeszkody, a także zabawy taneczne. W trakcie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po posiłku można było skorzystać z placu zabaw, poleżeć na leżaczkach w słoneczku lub w cieniu, każdy wybierał swoje miejsce odpoczynku wg potzreb, a także pohuśtać się na hamakach w cieniu drzew.

            Na koniec uczniowie przeszli na alejkę i zostawili swoje kamienie, które będą ozdabiać ścieżkę w Krainie Vesny. Ponadto każdy uczestnik otrzymał edukacyjną kolorowankę o tematyce ekologicznej.

            Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie i zorganizowanie atrakcji, które były interesujące i tak zajmujące, że wychodząc pierwszoklasiści pytali: Kiedy tu jeszcze przyjedziemy?

             

        • Wycieczka klas drugich do Domku Myśliwskiego z okazji Dnia Dziecka
          • Wycieczka klas drugich do Domku Myśliwskiego z okazji Dnia Dziecka

          • Z okazji Dnia Dziecka wychowawcy klas II we współpracy z Kołem Łowieckim „Ryś” w Żegocinie zorganizowali swoim uczniom pieszą wycieczkę do Domku Myśliwskiego w Łąkcie Górnej. Przez las poprowadził dzieci myśliwy - pan Mirosław Koralewski, który podczas przerw w marszu opowiadał im ciekawostki o lesie i jego mieszkańcach. W Domku Myśliwskim przywitał uczniów pan Krzysztof Trojan, również myśliwy Koła Łowieckiego „Ryś”, który zadbał o przygotowanie pysznych kiełbasek z grilla. Na miejscu pan Koralewski przeprowadził z drugoklasistami zajęcia o tym „jak zostać prawdziwym przyjacielem przyrody”. Uczniowie dowiedzieli się z nich m. in. jak należy zachowywać się w lesie, jakie w nim żyją zwierzęta i jakie wydają odgłosy, a także czym różnią się zwierzęta domowe i gospodarskie od dzikich zwierząt żyjących na swobodzie. Dowiedzieli się też, że nie wolno dotykać, łapać ani straszyć dzikich zwierząt, oraz że śmieci należy zabierać ze sobą, a nie zostawiać w lesie.

            red. Aldona Koralewska

            Zdjęcia z wyprawy można obejrzeć pod adresem: https://photos.app.goo.gl/dcEVJe9s7Tw841UA8

            Film: https://drive.google.com/file/d/1uwLn5EX4cZkqORxVC7KvryGjmTvwMeGw/view?usp=drivesdk

        • Dzień Dziecka pod chmurką
          • Dzień Dziecka pod chmurką

          • Ktoś powiedział:Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.” Dzisiaj były i dzieci, i spory kawałek czystego nieba. Lekcje wyglądały zupełnie inaczej niż na co dzień. Z klas przenieśliśmy się na boisko sportowe „Orlik”, a całe przedpołudnie towarzyszyła nam przepiękna, słoneczna pogoda. Pan Krzysztof Janiczek dwoił i troił, aby nikt ani przez chwilę się nie nudził, a pozostali opiekunowie dziarsko dotrzymywali mu kroku. Najpierw w tańcu. Belgijka może nie jest trudniejsza od poloneza, ale dla większości z nas wciąż jeszcze stanowi nie lada wyzwanie. Z makareną poszło już o wiele lepiej. Potem przyszła kolej na międzyklasowe zmagania w rozmaitych konkurencjach sportowych. Najpierw ustawili się na bieżni najlepsi sprinterzy, a wśród nich wychowawcy. Najgłośniejszy doping otrzymała od swojej klasy pani Basia Wieciech. Bieg sztafetowy był niezwykle zacięty. Nie obeszło się bez fikołków i przewrotek, ale na szczęście nie odnotowano żadnych poważnych kontuzji. Kolejne konkurencje sprawdzały m. in. zręczność w rozwiązywaniu węzłów gordyjskich oraz zdolności taktyczne podczas gry w kółko i krzyżyk.  Można też było wyginać śmiało ciało w zabawie z  hula-hop. Ale ostateczną odpowiedź na pytanie, po czyjej stronie jest moc, przyniosła… lina. Klasie 6a bezapelacyjnie udało się wygrać. Siłacze przeciągnęli na swoją stronę wszystkich rywali. Czy kogoś to dziwi? Absolutnie nie, biorąc pod uwagę gabaryty członków ekipy. I nie pomogła nawet desperacka próba ratowania honoru pohańbionych słabeuszy podjęta – nieco z opóźnieniem – przez księdza Krzysztofa. Nie wiadomo, co by się jeszcze wydarzyło, gdyby w porę nie zjawiła się pani dyrektor i nie załagodziła napiętej sytuacji lodami. Niespodziankę ufundowała rada rodziców. Ostatnim punktem programu był mecz piłki siatkowej pań – wiotkie ciała pedagogiczne kontra zdeterminowane siódmoklasistki. Sędzia nie nadążał chyba za dynamicznie zmieniającą się sytuacją, bo po drugim secie, ku zaskoczeniu pań z obu drużyn, zarządził tie-break. Ostatecznego wyniku nikt nie był już pewien, ale przecież to wcale nie było najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa.

            Naszym wychowankom życzymy, aby czuli się dziećmi jak najdłużej, a takich beztroskich dni jak dzisiejszy mieli nieco więcej w całym roku. Wkrótce upragnione wakacje, więc okazji do radosnych spotkań w grupie rówieśników na pewno nie braknie.

            red. Beata Fortuna     

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych