Punkt Informacji Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie z siedzibą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej działa od 2014r.
Celem działalności Punktu jest diagnozowanie problemów Klienta w zakresie uzależnień i przemocy w rodzinie oraz planowanie pomocy i udzielanie wsparcia dla osób i rodzin korzystających z jego usług.
Do zadań Punktu należy w szczególności:
- Prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień i przemocy w rodzinie.
- Udzielanie osobom i rodzinom konsultacji oraz porad psychologicznych, prawnych, socjalnych i profilaktycznych w sprawach uzależnień i przemocy.
- Inicjowanie interwencji w przypadku rozpoznania zjawiska przemocy w rodzinie poprzez udzielenie stosownego wsparcia i informacji o możliwościach uzyskania pomocy w powstrzymania przemocy.
- Gromadzenie aktualnych informacji o miejscach pomocy oraz kompetencjach służb i instytucji z terenu gminy, zajmujących się systemową pomocą dla rodziny.
- Współdziałanie z innymi podmiotami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów uzależnień oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
Usługi Punktu przeznaczone są dla mieszkańców Gminy Lipnica Murowana i są świadczone bezpłatnie.
Dyżury w Punkcie pełnią pracownicy socjalni oraz Kierownik Ośrodka.
W każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca w godz. 15:30-17:00 dyżury pełni także psycholog.
Punkt Informacji Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie z siedzibą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipnicy Murowanej
tel. 14 68 52 330, tel./fax 14 68 52 350
Godziny urzędowania:
Wtorek 15:30 – 17:00
Czwartek 15:30 – 17:00
Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień uruchamia w ramach projektu „Wzmacnianie więzi- przeciwdziałanie uzależnieniom” współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz projektu „Dobra więź- dobry start w dorosłość” współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Krakowa Punkt Konsultacyjny oraz grupę weekendową dla rodziców oraz dla rodziców z dziećmi. Porady w ramach Punktu Konsultacyjnego skierowane są do:
• rodziców, którzy są zaniepokojeni podejmowaniem przez dzieci ryzykownych zachowań związanych z używaniem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze), a także podejmujących zachowania w obszarze nałogowego korzystania z nowoczesnych technologii (Internet/ komputer);
• dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, którzy podejmują zachowania ryzykowne związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, a także korzystających z nowoczesnych technologii ( Internet/ komputer) w sposób nałogowy. Grupy weekendowe skierowane są do rodziców, których dzieci w sposób ryzykowany sięgają po różne środki psychoaktywne oraz do rodziców razem z dziećmi z w/w grupy. Grupa prowadzona będzie w formie wykładu i treningu umiejętności rodzicielskich w dwa kolejne weekendy po 4 godziny ( termin grupy podany zostanie na stronie www.kstu.pl oraz na facebooku Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień).
Punkt Konsultacyjny czynny jest w poniedziałki i wtorki w godz. 16 - 20 oraz w czwartki od godz. 13.30- 15.30 i 17.30-19.30 oraz w piątki w godz. 16 - 20 przy ul. Wójtowskiej 3, gabinet 31, I piętro. Rejestrację prowadzimy od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 pod nr telefonu 12 425 57 47 wew. 1 lub 505 163 624 lub mailowo na adres: poradnia@kctu.pl lub punkt@kstu.pl ( w sytuacji trudności z dodzwonieniem się do sekretariatu).
W ramach Punktu Konsultacyjnego istnieje możliwość do 10 konsultacji prowadzonych przez certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, kształcących się także w psychoterapii systemowej. Oferta skierowana jest do mieszkańców Krakowa oraz województwa małopolskiego. Istnieje możliwość korzystania z poradnictwa w formule zdalnej (telefonicznie albo przez skypa).W załączeniu przesyłamy ulotkę nt. Punktu Konsultacyjnego. Zapraszamy do kontaktu celem uzyskania dodatkowych informacji.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni
- Masz problem z którym sobie nie umiesz poradzić ?
- Masz problemy rodzinne ?
- Jesteś ofiarą przemocy ?
- Nie radzisz sobie ze złością i agresją ?
- Funkcjonujesz w rodzinie z problemem uzależnienia ?
- Straciłeś bliską osobę ?
- Przeżywasz kryzys życiowy ?
NIE MUSISZ SAMOTNIE ZMAGAĆ SIĘ Z PROBLEMEM – U NAS UZYSKASZ POMOC !
Oferujemy specjalistyczną pomoc psychologiczną i prawną w sytuacji kryzysu.
Kadrę naszego ośrodka stanowią : psycholodzy, prawnicy, pedagodzy, terapeuci.
Wszelkie porady są udzielane bezpłatnie. Nie potrzeba żadnego skierowania ani innych dokumentów.
Zgłaszające się osoby mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Każdy może i ma prawo szukać pomocy!
Kontakt :
Bochnia ul. Karolina 14D Kontakt telefoniczny : 14 611 28 92
e-mail: oik.bochnia@op.pl
Czynne całodobowo.
Jesli chcesz uzyskać numer infolinii pomocowej, kliknij w poniższy plik i wybierz ten, którym jesteś zainteresowany.
Infolinie_pomocowe_dla_dzieci_i_mlodziezy.pdf